şükela:  tümü | bugün
  • çalışmalarının başlatılması için dünya liderimiz tarafından bir babayiğit atanması ve en az 100 milyar türk lirası karşılıksız bütçe verilmesi gereken araç.

ondan sonra 82 vaşington, 83 berlin, 84 kudüs...
  • ismi cezeri. ismini, dünyadaki ilk robotları tasarlayan ve sibernetik alanının kurucusu kabul edilen el cezeri'den alıyor.

selçuk bayraktar tarafından, twitter aracılığıyla duyuruldu.

yıllarca sürecek bir tasarım ve arge sürecinin başlangıcı.
    kavramsal tasarım detaylandırma. ön tasarım faaliyetleri..
    tasarım detaylandırma ve prototip imalatı başlangıcı.
    bir taraftan donanım, yazılım geliştirme ve motor itki sistemi test faaliyetleri devam ederken prototip imalatına aralıksız devam.
  • ilk tweet ironi sanmıştım ama bildiğin ciddiler bu konuda. bir de çizimi 8 ay sürmüş asdfghjjk
  • umarım uçar dediğim araba . uçup uçup bir ağaca konmasında. gerçi ağaçta kalmadı ki ülkemizde.
  • büyütülmüş drondur.
    dalga mı geçiyorsunuz abicim?

edit: mesaj atanlara toptan not:
    bana saldırmadan önce şu soruya cevap verin.
    büyükçe bir dronun altına kulübe monte ettim diyelim.
    yerli ve milli uçan klube mi yapmış oluyorum?

edit2: baydınız artık.
    abi siz geri zekalı mısınız?
    drone u bulan kim ise bu icat ona aittir.
    bu kadar salak olamazsınız.
    bir aracı uçurmak için, memleketin mühendislerininin ürettiği motor ve iniş kalkış sistemi üretirsin o yerli ve milli olur.
    abi
    bu kadar
    salak
    olamazsınız
    lütfen.
    bu ne len?
    bu salaklar olduğu sürece cep telefonlarına petlas plastik yaz üret, yerli ve milli oluyoruz a.q
    alın a.q malları
  • “tutuf tuf tutuf. uçan araba geliyor. tutuf tuf tutuf. nininiiiiii yerli ve milli uçan araba. nininiiii niniiiii”

tanıtımında da bir çocuk bunları söylesin.
  • çok zor değil. bayraktarın tecrübesi de var. dediyse yapmıştır. sorun bunun için ehliyet almakta. bu araçların serbest bırakılması çok zor. 10-20 yıl sürer. 10. katta camdan içeri giren sarhoş pilot haberleri duyabiliriz ilerki yıllarda:)
  • iyi bari türkçe yazmış da fazla rezil olmayız. siz de başka başlık açıp olayı büyütmeyin.
  • allah aşkına şunlara biri bir araba yapıp versin; uçmasa da olur. yeminle milli diye kabul edeceğim. gına geldi bunların olmayan milli şeylerinden.

hem biz sizden bir şeyler yapmanızı beklemiyoruz, vallahi bak. siz hiçbir şey yapmayın mümkünse; zaten ne zaman bir şey yapmaya kalksanız safi zararsınız.

tanım: 'milli'sine bir de 'uçan' kelimesi eklenmiş olan hayali arabadır.
  • ses etmeyin belki ilk uçuşu haşmetlimiz yapar dediğim uçan arabadır.