• bu akşam londra'da sokakta gördüğüm bezdum t-shirt'ine "o ney la?" diye dönüp baktığım, eve gelince de bulduğum karadenizli hediyelik eşya sitesi.

memleketimden böyle bi şey çıkınca hoşuma gitti, kurcaladım. ardeşenli bir öğrenci, cebinde 25 lirayla kirayı nasıl ödeyecem diye düşünürken başlamış, ürünleri londra'da giyilir olmuş. milyon dolarlık yatırımlar yetmez şu yaratıcılığa.

fikrin ve sitenin sahibine diyeceğim tek bi şey var, la helal olsun sana ya.
  • rize de ardeşen ilçesinde şirin yeni nesil kahve dükkanı. rize den artvin e giderken kahve almadan geçmediğimiz bir yer oldu bizim için. baristaları çok yetenekli kendisinin türkiye çay demleme şampiyonu olduğunu söylediler. mekan ufakcık ama güzel ve salaş bir yer. küçük bir ilçede bu konsepte bir kahvecinin olması mutlu ediyor insanı, kendilerine özgü içeceklerde mevcut, ben purki denilen soğuk içiceği beğendim açıkcası. birde bardakların üzerinde karadeniz şivesiyle sevdali, sikinti yok gibi yazılar yazması gayet yaratıcı umarım bu şekilde bozmadan yollarına devam ederler.
hesabın var mı? giriş yap