• siyasal islamın/islamcıların, islami olmayan, islamcılar tarafından yönlendirilmeyen oluşumlarda bulunamama hastalığından dolayı oluşmuş organizasyon. orjinali ve evla olanı için;

(bkz: sınır tanımayan doktorlar)
  • geçen gece saat 3 sularında iki araba dolusu malzeme ile atatürk havalimanında karşıma çıkan doktorlar.
    "ne tarafa" dedim sakallı bir arkadaş "batı şeria" dedi gülümsedi. yolunuz açık olsun dedim. tuhaf oldum. ne bileyim. görüşü, duruşu ne olursa olsun tanımadığı insanlara yardım edebilmek için bir şeylerden vazgeçen insanlar görmek, kederlendiriyor insanı.

yanımdaki dangoz "hacı bunlar kim ya yeryüzü doktorları ne oluyor?" dedi. öbür kütük te "oğlum işte jeolog çevre mühendisi falan" dedi. sustum.
    açtım sölükte en azından yazılanları okuttum. usulca ağladılar.
    "hacı bağış yapalım mı?" dedi kütük bakalım ne olacak.
  • ahmet davutoğlu'nun eşi sare davutoğlu ve abdullah gül'ün gelin adayı zehra ayşe karadere'nin de üyesi olduğu stk.

doktorluğun, hipokrat yemini çerçevesinde siyasi bir alt zemini olmaması gerekirken içinde bu kadar üst düzey akpli barındırması nedeniyle (yakın zamanda karşımıza çok çıkan türgev gibi) samimiyetinden şüphe uyandırmaktadır.
  • ilk etapta "güzel işler yapıyorlar" diye düşündüğüm fakat bir seminerine katıldığımda neredeyse bütün kadınların başörtülü ya da feraceli olmasıyla şüpheye düştüğüm oluşumdur.
    kimsenin giyim kuşamıyla derdim yok ama samimi söylüyorum başı açık birkaç kişiydik sadece. üstelik yardım ettikleri insanların görüntülerini gösterdiler ve giyim kuşamından müslüman oldukları anlaşılıyor, afrikalı kadınlar çarşaflar giyiyorlar mesela. başı açık kimseler yok. fotoğraf ve videolar hep bu tarzdaydı. haliyle işkillendim ve buraları okuduğumda da sadece bir kuruntu olmadığını gördüm.
    yardımlar en ufak bir politik ve dini kaygı güdüyorsa soğuyorum. her din ve görüş için geçerli bu.
  • izlenebilir bir gerçek var: akp islamcıları her durumda cömertçe ödüllendirir. bu doktorlar da akp nimetlerinden faydalanıyor. çıkın, çıkın; dağlara taşlara çıkın.

haber
  • kızılay başkanı kerem kınık ve 7.9 milyon $ kızılay bağışının ensar 'a verilmesi olayları deşilince altından organik bağlar çıkan kurum.

islamcıların her şeyin aynısının bir tane de islamcısını yapma hastalıklarının sonuncusu.

faaliyet alanları da nedense hep afrika, filistin. ihh havası alınıyor inceden inceye.
    doktorluk mukaddes de, şeriatçılık değil.

bunlara kuruşunuzu bile vermeyin, bakında burada daha güzeli yapılmışı var:
    (bkz: sınır tanımayan doktorlar)
  • siyasi duruslarina sirtim donuk olsa da yaptiklari isin kutsalligi tartisilmaz. losevin kurban bagis kotasi doldugu icin kurban bagisimi kendilerine yapmis bulunmaktayim. benim bagisimla ten rengi siyah ve ac bir cocugun bir ogun dahi karninin doydugunu bileceksem benim icin daha buyuk mutluluk olamaz. gerisi bostur.
  • çakma sınır tanımayan doktorlar
    merkezine insanı değil, dini koyarak yardım yapan bir topluluğun zerre değeri yoktur gözümde.
    biri din adına para toplayan bir kurumken diğeri insanlık adına zerre tereddüt etmeden çok tehlikeli görevlere adım atmış, tarafsız bir kuruluştur.
    o yüzden prensip gereği böyle kurumlardan uzak durun.
  • "sadece insan" diye düşünerek çalışma yaptıklarını sandığım ama öyle olmadığını buradan öğrendiğim oluşum.

daha önce zekat/kurban bağış yapmıştım ama artık yapmam.

bu ülkede siyasete/ideolojiye bulaşmadan çalışan bir stk bulamayacağız mı hiç...
  • suriye'de kafa kesen, katliam ve soykırım yapan nusra teröristlerini tedavi eden oluşum. tanıtım videolarında da suriye ordusunun uçaklarını gösterip ardından yaralı insanları gösterirler. akılları sıra subliminal mesaj verirler. klasik ihvancı kafası.
hesabın var mı? giriş yap