şükela:  tümü | bugün soru sor
  • twitter'da şöyle bir şey yumurtlayan feminist örgüt.

bu nasıl ifşa lan? siz ifşa ederken ne zamandan beri mezhep ve etnsite bilgisi veriyorsunuz?

"arap alevi tacizci" ne demek? aynı isimde 200 tane kişi var da arap alevi olanı mı ayıracağız?

kürt alevi, kürt sünni, türk alevi diye teşhir yapsanıza bir de?

edit: madem entry girdik, olanları da anlatalım.

şimdi efenim bunlar yukarıda gördüğümüz tweeti attılar. tepki alınca da bir "açıklama" yayınladılar.
    açıklama için tık.

bu açıklama öncesi ve sonrası, bu örgütün üyelerinin temel dayanağı şuydu: "karar bizim değil, arap alevi gençlik meclisi karar aldı, biz de uyguladık."

öyle olsaydı bile bu attıkları "arap alevi" vurgulu taciz başlığını açıklamıyordu. insanlar harıl harıl muhattap aradılar çünkü bunların hiç biri kendilerini muhatap kabul etmiyordu.

bu sırada çirkinleşmeye de başladılar. tweetleri duruyor, siz bakarsınız.

en sonunda arap alevi gençlik meclisi bir açıklama yaptı: açıklama için tık. meclis bu iddiaları yalanlıyordu. onlara ne bilgi verilmişti ne de fikirleri alınmıştı. meclis bir karar bile almamıştı.

şimdi ben soruyorum, aranızda bir tane akıl sahibi yok mu la sizin? 80-90 döneminde sağcı solcu çatışması nasıl başlardı zannediyorsunuz siz? "hadi solculara saldırak" mı diyor sağcılar? hayır. "bizim kızlara laf atmış, taciz etmiş bla bla" üstüne silahlı çatışmalar çıkıyordu.

bunu bilen bir allah'ın kulu yok mu lan aranızda?

feminizm üzerinden yapmaya çalıştığınız prim yüzünden insanların hayatı kararabilir. anlıyor musunuz bunu?

açıklamanın tam metnini de buraya iliştireyim tam olsun:

"basına ve kamuoyuna önemle duyurulur
    söz konusu durum ile ilgili arap alevi gençlik meclisi'nin henüz herhangi bir kararı olmamakla birlikte söz konusu olayla ilgili meclise bilgilendirilme yapılmamıştır. arap alevi gençlik meclisi söz konusu olayda muhattap alınmadığını belirtmekle birlikte arap alevi gençlik meclisinin durumla ilgili herhangi bir dayanışma talebi de yoktur. bu sebeble arap alevi gençlik meclisi adına yazılanlar gerçeği yansıtmamaktadır.
    sosyal medya hesapları üzerinden yapılan, yıllardır katlliam tehditi altında yaşayan, her türlü saldıraya karşı direnen arap alevi halkını hedef göstermeye neden olan, arap alevi kimliğine ve tarihine karşı bu tarz saldırıları kınıyoruz. bu olayda arap alevi kimliğini aksettirenlerin kendi halkını hiçe sayanlar hakkında bu yaklaşımları nedeniyle gerekli işlemler yapılacaktır.
    .
    sosyal medyada bu haberi yayanların arap alevi halkından bir özür dilemelerini bekliyoruz.

arap alevi gençlik meclisleri adına alınan kararlar sadece meclisin sosyal medya hesaplarından duyurulmaktadır. bu sayfalar dışında meclis adına yapılan duyuru, başvuru, talep ve benzeri durumlara itibar etmeyiniz."
  • kesinlikle aklın zerresi yok. daha başlığın altında yazan entry'i okumaya tenezzül etmeyenleri gösteren durum.

ablacım/abicim bak ne yazıyor orada? diyor ki "başka entik unsurlara bunu yapamıyorsunuz" yazıyor mu? yani bu minvalde bir şey? evet.

ulan yurtseverlerden tut fkf'ye kadar tacizci adam ifşa ettiniz. ne zaman örgüt ismi kullandınız? ayıp be.
  • ahdkskflal "arap alevi kadın meclisi" tarafından alınan kararı yayınlayan örgütmüş.

kaç kişi annem sizin meclisiniz? beni temsil etmiyor orası kesin, bir arap alevi olarak haberim bile yok böyle bir oluşumdan.
  • sözlük'te ve twitter'da sağlam lobisi olan örgüt. yemediğimiz küfür kalmadı. tebrik ederim. artık gözümde sadece trişkadan örgüt değil, aynı zamanda prim peşinde koşan bir grup çıkarcısınız.

neyse.

bahsini ettikleri arap alevi gençlik meclisi var ya. hani kararlarını uygulamışlar. bakın ne diyor.

akp bile sizden daha tutarlı lan.
  • iyice geri zekalılaştılar. hadi yiyorsa hepinizin bildiği şu çok ünlü tacizci kürt fenolarınızı da teşhir etsenize ? hayır bunlar kim oluyor da sadece bir "iddia"ya dayanarak genç bir üniversite öğrencisini mezhebini de kullanarak üstelik rezil edebiliyorlar ? arap alevi kadın meclisiymiş hasiktir oradan , kusura bakmayın bu kadar zekasız bir topluluk beni/bizi temsil edemez. taciz dedikleri de ne çok merak ediyorum çünkü daha bir kaç gün önce yine kızın biri kendisine tanışma amaçlı mesaj atan adamı tacizci diye teşhir etmişti.

neyse arkadaşlar açıklamış biz de söyleyelim basına , kamu oyuna ve geri zekalı feministlere önemle duyurulur. https://www.facebook.com/…=ts&__mref=message_bubble
  • flash tv gibi örgüt.
  • ben bunları ilk duyduğumda yeryüzü sofraları gibi bir şey sanmıştım.
    tanım: kadın üyelerini evden kovan, lgbti üyelerini darp eden örgütün devamı, twitter ifşacısı mevsimlik kadın örgütü*
  • (bkz: feminazi)
  • bilgi üniversitesi santral istanbul kampüsü'nde kadınlar günü adına yapmış oldukları etkinliğe bıçaklı saldırı düzenlenmiş. yaralananlar olmuş.

haber için