*

şükela:  tümü | bugün
 • devrimci müslümanlar'ın geçtiğimiz senelerde 5 yıldızlı otellerdeki lüks iftarların itibarsızlaştırdığı ramazan ve iftar sofralarının manasını yaşatmak ve itibarını iade etmek için kurduğu sofralar. gezi parkı'nda da kurulmuştu. bu sene ramazanın ilk günü galatasaray lisesi'nden gezi parkı'na uzanan bir sofra kurulacakmış. heyecan yarattı.
 • günümüz halil ibrahim sofralarıdır, herkes kendi kaşığıyla başkasının kalbini ve gönlünü doyurur.
 • inananı için de inanmayanı için de
  direniş için de
  çok yaratıcı ve manidar bir eylem.
 • salı akşamı iftarlığımla katılacağım etkinlik. oruç tutmayanların da gelerek bu güzel paylaşım sofralarında bulunması gerekir, yer sofrası, dayanışma, paylaşım insanı eşitler.
 • 9 temmuz 2013 salı günü saat 20:00 da ramazanın ilk iftarını etnik siyasi ve sosyal bir ayrım gözetmeksizin, kapitalizmin ve para odaklarının kurduğu iftar sofralarında değil, galatasaray lisesinden gezi parkına kendimizin kuracağı iftar sofralarında yapmak için devrimci müslümanların başlattığı güzide etkinlik. bu iftarda ben de oruç tutanlara bir küçük aş olacağım.paylaşacağım alın teri ve emekle yoğrulan aşımın her lokmasını. hesapsız kitapsız, bir direnişi nasıl paylaştıysak bu kardeşlerimizle, iftarı da paylaşmayı biliriz en has şekilde.

  yeryüzü iftarı
 • devrimci müslümanlarla antikapitalist müslümanlar oluşumlarının başı çektiği organizasyon girisimi, geziparkı direnişi ruhuyla kardeş bir etkinlik.ben de oruç tutayım tutmayım elimden geldiğince destek oacağım iftar organizasyonudur çünkü ramazan ayında kurulan iftar çadırları bu toprakların kültürüdür ve din simsarlarının tekeline bırakılmaz.
 • recep tayyip erdoğan'ın güya oruç tuttular" diye eleştireceği etkinlik.

  (bkz: güya namaz kıldılar)
 • ismi bile güzel olan, diğer şehirlere de kurulası iftar sofraları.

  daha da güzeli, gezi parkı halka açıkken, direnişçiler orada gecelerken onların arasına katılan, buruk öykülerini okuduğumuz sokak çocukları da o sofrada olacaklar.

  diğer şehirler, evet.
 • 31 yaşındayım. yaklaşık 20 yıldır kesintisiz orucumu tutarım. kalabalık iftar sofralarına bayılırım. bu ramazan sofram daha kalabalık olacak. inşallah salı akşamı iftarda hepberaberiz. bu sofralara ve tuttuğumuz oruca dil uzatacaklar beni daha da kamçılıyor. allahıma daha yürekten dua ediyorum zalimlerin hükümdarlığını sonlandırsın diye. bu ramazan çok eğlenceli olacak da birilerinin uykuları fena kaçacak.

  soru1: biber gazı oruç bozar mı?

  soru2: bu sofralar yer sofrası mı olacak? hayır ona göre hazırlıklı gelelim...
 • salı günü katılacağım organizasyondur.
  tabii yine '' provokatör ''olacağızdır. yine '' bunların oruçla dinle isi olmaz '' soylemleri ile karşılaşacağızdır.
  neyseki din allah ile kul arasinda ..
hesabın var mı? giriş yap