şükela:  tümü | bugün
 • danny wallace'ın yazdığı bir kitap. jim carrey'nin oynaması düşünülen bir film projesi aynı zamanda.
 • referandum konulu bir film olsa gerek. yakında türkiye'de de gösterime girecek, aman başka bir yere girmesin de.
 • danny wallace'ın aynı isimli kitabından uyarlanan jim carrey ve zooey deschanel'in başrollerini paylaştığı 2008 yapımı film. bir yıl boyunca her şeye evet diyen ve hayatı değişen bir adamın öyküsü. biraz liar liar'ı anımsattı ama bir süredir jim carrey'i göremiyorduk, iyi oldu bu film.

  fragman da şurada: http://www.apple.com/trailers/wb/yesman/
 • herşeye evet demenin sonuçları üzerine kurulu danny wallace biyografisi, filmde carl allen isimli kahramanı jim carey oynuyor.
 • klasik holivud filmlerinden şişen bünyelerin gitmemesi gereken film. tipik jim carrey güldürüleri ile bezenmiş. birkaç yerde gülmüş olabilirim ama izleyeli 4 saat oldu hiçbirini hatırlamıyorum.
 • warner bros ön gösteriminde izlediğim filmi çok beğendim. beklentimin çok üzerinden bir senaryosu var. bu türde alıştığımız bir çok öğeyi barındırmasının yanında, insanı geren senaryo boşlukları yok. kendi içinde tutarlı, uç noktaları az bir film. gülmekten ölmedim ama jim carrey'nin eski filmlerindeki saf komik anları da buldum. uzun zamandır izlediğim en iyi genel-geçer hollywood filmlerinden birisiydi. hafife alınan bu tür içinde böyle dengeli ve tatminkar filmler yapılması, sinemaya gitmek yerine dvd izleyen bir kitleyi yeniden sinemaya çekebilir.
 • beklenti yaratmamasına rağmen oldukça komik bir film, üstelik üzerine kurulduğu yes man mantığı da hafiften mantıklı gelmiyor değil. esprilerin göze göze sokulduğu gelişinin yüz metreden belli olduğu komedi filmlerini seviyorsanız muhtemelen bu film komik gelmeyecektir.
  ama gerçekten hiç beklenmedik anda yarılabiliyorsunuz. çok eğlenceli film gerçekten. sinema da ne kadar ne olur onu bilmiyorum ben evde izledim.

  --- spoiler ---
  mesela jim carrey'nin sevgilisi git kendini köprüden at diyor jim carrey'e herşeye dediği gibi buna da ok diyor, sonraki sahnede köprünün üstünde görüyoruz. yok artık derken bungee jumping yaptığını görüyoruz atladıktan sonra cep telefonu çalıyor telefondaki napıyosun diyor o da bir an durup i2m hanging diyor. anlatınca komik olmadı biliyorum ama model olarak böyle esprilerle dolu güzel bir filmmiş bu.
  --- spoiler ---
 • turkiye'de gosterim tarihi 16 ocak 2009 olan sinema filmi.
 • jim carrey oynamasa çekilmeyecek bir film. klasik hollywood filmi değilmiş gibi başlayan ama her geçen dakikada klasikleşen bir film. yine de insan jim carrey var, mutlaka bir ters köşe vardır diye izliyor ama maalesej çıkmıyor... güldük mü güldük... hatta bazen jim carrey'nin içinde olduğu filmle bile taşak geçtiğini düşünüp daha çok güldüm... sonuçta jim abi oldu mu bir şekil izleniyor... bir pazar akşamı moviemax'te yayınlansa ya da arkadaştan alınacak ödünç dvd olarak izlenebilir ama bu ekonomik krizde paranızı daha faydalı şeylere harcayın derim...
 • güldürüşlü bir film. güldürüşlü filmden öte bir beklentiyle giderseniz elbette hayal kırıklığı olacaktır. bir fısıltı gazetesi başlatsınlar diye seçilen öngösterim izleyicilerinin epey mutlu olduğunu gördüm. ayıp olmasın diye aha buradan fısıldıyorum: bu kişisel gelişim zımbırtısıyla epey bir taşak geçiliyor aslında. hani o otellerdeki seminerler falan vardır ya, şimdinin gücü, evetin mucizesi, hayırın zararları, hıyarın yararları gibi. hernekadar onlara giden bir adamın dönüşümünü anlatsa da, onların bir sike yaramadığını da alttan alta hissettiriyor. ve elbette jim carrey, biraz yaşlansa da hala enerjisi yerinde. ortaokul yıllarında the mask'ı izlediğimi hatırlıyorum da, 15 yıl olmuş lan. tabii yaşlanacak adam. sen kazık kadar olmadın mı, sakalına ak düşmedi mi yarrağım diye kızıyorum kendime.