• çocukken yeşil göz sahibi bir arkadaşa sen dünyayı yeşil mi görüyorsun soruma sen dünyayı siyah mı görüyorsun cevabıyla kariyerimin ilk @2 sini yemiş olduğum göz rengi.
  • sozlugun %90'inin sahip oldugu goz rengidir. yalanciyi sikmiyorlar ne de olsa.

edit: imla.
  • valla şimdi mütevazı olmaya gerek yok, çok ekmeğini yedim.
  • bende var. bir boka da faydasını görmedim. demek ki; kaporta düzgün olmayınca farlar düzgün olsa da bir işe yaramıyormuş.

(bkz: adam değil sanki kazma)
  • tonu önemlidir, eğer kötüyse çok itici, eğer güzelse de efsane güzel gözlere sahip olabilirsiniz. mesela seda sayanın gözleri yeşildir ama bana resmen yırtıcı hayvan gibi görünüyor, tabi leopar tercihinden dolayı da bilinçaltıma o şekilde yerleşmiş olabilir.
  • yeryüzünde en az bulunan göz türü. %1-2 oranında bulunur, sanılanın aksine mavi göz oranı bundan çok daha fazladır (%8).
  • hiç bi kötülüğü dezavantajı olmayan gözdür.. bildiğin göz işte.. evet arada buğu yapınca çabuk belli eder ama öyle bunalıma sürükleyecek bi durum yok ortada..

yani "aman da kahverengi lens takma noktasına geldim nanet ettim arkadaş canımdan bezdim..yolda görenler üstüme atlıyor..hayattan bezdim.. ama mankennik yabtırıyollar renkli gözlere ihihhihi" diyenlere duyrulur.. sakin olun anladık gözünüz yeşil..
  • sahibi oldugum goz. daha kimsenin de bir bakisima, bir yasima kole oldugunu gormedim. ama guzeldir, begeneni coktur. abartmaya ise gerek yok.
  • ne hikmetse sahip olan her insanın şikayetçi olduğu göz çeşidiymiş bu, gün geçmiyor ki insan sözlükte yeni şeyler öğrenmesin.

alternatif versiyon : "güneş gözlüğünü bir organ misali benimsememe sebep olan, sürekli iltifatlara maruz bıraktığı yetmiyormuş gibi bir de kızarıp bozaran göz şeysi. lanet olsun böyle göze, vallahi şansım olsa değiştircem hiç özenmeyin."
  • bakılmaya doyulamayan, bir de bu sevdiginin gozleriyse insanın aklını iyice basından alan goz rengi...
hesabın var mı? giriş yap