şükela:  tümü | bugün
 • şimdiye kadar gözlerimin görmekten başka bi bok yaptığını görmedim, hipnoz edermiş peh.
 • oh be sonunda sözlükte benim de övülecek bir özelliğimi gördüm. neydi öyle 190 cm boylar, 21 cm penisler bir kategoriye giremiyorduk.
 • ela renge yakın yeşil gözlere sahibim.tipsiz olduğundan çok bir faydasını görmedim şahsen.
 • dünya nüfusunun %2'lik oranına (kadın+erkek) tekabül eden ancak sözlük yazarları arasında %10 üzeri bir orana sahip olduğu anlaşılan homo sapiens erkek bireyidir.

  sözlügün yazarlık algoritmasında yeşil gözlü olanlara öncelik veriliyor sanırsam.
 • düşüyor beyler haberiniz olsun.
 • arkadaşlar dayım görme engelli yakınen biliyorum çektiği zorlukları. onun için en iyi göz gören gözdür. pek takılmamak lazım yeşildi, maviydi, siyahtı.
 • bizde olaydı ne canlar yakardık
 • gözüm yeşil değil ela ama yemin ederim ki güneşe bakınca yeşil oluyo (çarpıldı)
 • anne tarafı girit göçmeni, baba tarafı uşaklı bir ailenin çocuğu olarak hakim olan rengin mavi olduğu gözlerle çevrili bir dünyadaydım. kendi göz rengimle ilgili ilk güzel sözleri ise, henüz 8 yaşındayken, hacettepe'de göz doktorum prof. sevgül bilgiç'in asistanı; oğluma da adını koyduğum erdal tanay oğuz'dan duymuştum ilk kez '' ne kadar güzel yeşil göz rengin var senin''..o zamana kadar gözlük taktığımdan ötürü 'dört göz' diye hitap eden arkadaşlarıma alışkındım, ailemden göz rengime dair bir söz ya da iltifat hiç duymamıştım; aynalarla da fazla haşır neşir olan biri değilmişim demek ki, farkında bile değildim renginin, ya da bakıp geçiyormuşum. gerçekten.

  işte tanay beyin o sözü milat oldu sanki ve resmen yeşil gözlü insanlara karşı algıda seçicilik devreye girdi. yine ankara'da, ortaokulda fen lisesi sınavlarına hazırlanırken kısa bir süre devam ettiğim sesan dersanesi'nde mücahit arkadaşımızın gözleri başlı başına bir insandı bence. çakmak çakmak parıltılar saçan zümrüt yeşili, hayatımda gördüğüm göreceğim en yeşil göz. çocukluk-ilk gençlik dönemlerimde yeşil gözleri sebebiyle apayrı tuttuğum ahmet özhan vardı örneğin, çok sık trt'ye çıkardı 80'lerde ve sırf göz rengi nedeniyle favorimdi kesinlikle. fakülte yıllarında, sonradan konak belediye başkanlığı görevini de yapmış olan erdal izgi ile, izmir hürriyet haber ajansı'nda beraber habere çıkarken sahip olduğu açık yeşil göz rengi bile sakinlik ve huzur veren tonuyla insanda bir güven duygusu oluşturuyordu. tarkan...bir diğer göz rengi ile kalbime taht kuran ünlülerden. yaşantımdaki son bariz yeşil renk göze sahip kişi ise görücü usulü tanıştığım canım kocam olmuştu. gözlüklerinin arkasından yansıyan zeki bakışlarının sarıp sarmaladığı yumuşak ve bir o kadar da şefkat dolu. kesinlikle başka bir göz rengine sahip olsa istemezdim evlenmeyi. o derece.* yeşil gözlü anne babanın çocuğu olarak kucağımıza aldığımız aslan parçamız tati ela gözlü.

  beni etkileyen tüm bu yeşil gözlü kişilerin ortak paydası ise, efendi olarak da tabir edilen temiz, aydınlık yüzlü olmaları. hepsi manevi değerleri önemseyen, bu yönleri de güçlü insanlar. şans.
 • manalı olmadiktan bos baktıktan sonra neye yarar yesil olmus mavi olmuş ela olmuş. halbu ki o bir çift kara goz degil miydi manasinda seni boğan...
  ayrıca butunde oransallik güzeldir. kaya çilingiroğlu mavi gözlü ama benim tarzım değil. seda sayan yeşil gözlü ama bence güzel degil. ama ayhan ışık kara gözlü ah ayhan ışık...