şükela:  tümü | bugün
  • insanları pek kategorize eden biri değilim lakin çevremdeki yeşil gözlü insanları gözlemlediğimde çoğunda fesatlık, sinsilik, arkadan iş çevirme, dedikodu yapma vb kötü huylara sahip olduklarını görmekteyim.

onlar yeşil gözlerle bana bakarken; ben "kim bilir yine ne ibnelik ne piçlik düşünüyorlar" diye düşünüyorum şahsen.

tesadüf de olabilir.
  • yeşil gözlü olarak kabuletmediğim önerme. benimse çevremdeki tüm sinsi, fesat, arkadan iş çeviren kişiler başlıca olarak kahverengi gözlü, ardından mavi gözlüdür. o ne olacak?

hadi hepimiz kendi çevremize göre genelleme yapalım anasını satiyim...

bir pigment eksikliğiyle bir davranış biçimini algıda seçici olarak bağdaştırmayın allaseniz.
  • çok tuhaf bi genelleme.trakya nüfusunun en az yarısını kafadan sinsi ilan eden genelleme.
  • olum kahverengi de renk lan b*k atmayın bu kadar ha bak b*k demişken o da kahverengi bak.
  • ayşen abla * muratı çiğneyen itin * sarkıntı olduğu güzel gözlü abla * için böyle diyordu...

(bkz: gülen gözler)
  • bir aldı. ve ya önyargı bilemedim şimdi.

asıl önemli olan neden böyle hissettirdiği. kimi zaman bende de oluşuyor bu duygu. nedenini çözemesemde hep merak etmişimdir.
  • yeşil göze imrenen lakin o göz rengine sahip olamayan birinin önermesidir. bide kesin bayandır bu fikri savunanlar.
  • nüfusa oranı %3 imiş yişil gözlü insancıkların. limited editionuz lan havanız kime dızolar
  • genellemelerden kaçın, şöyle bir şarkıda hayat bulun;

(bkz: yemyeşil bir deniz)