• bu yeşil mercimek yemeğinin böyle bariz bi etkisi var bence. yerken hafif bir iç burukluğu ile karışık şükran duygusu hasıl olmuyor mu sizde de? hani başka bir şey bulamıyormuşuz da, aç kalmamak için zorunluluktan yiyormuşuz, ama bunu bile bulamayanların varlığının da farkındaymışız gibi. ay anlatamadım.. nebliim lan, ikinci tabakta hep "oh tanrım, iyi ki yeşil mercimek var" diye gözlerim doluyor benim. tarih öncesi atalarımızdan miras kalan bir tür genetik kodlama falan sanıyorum.
  • ev yapımı erişte, mis gibi et suyu ve bir de güzel erik ekşisi ile yapıldıysa of ki ne of. sen yeşil mercimek yememişsin derler başlığı açana.
  • bana daha çok içtima hissi yaratıyor.
  • (bkz: vejeteryan)
    (bkz: vegan)
    (bkz: b12 vitamini)
  • sahane tespit. ama anladigim kadariyla basligi acan arkadas sozluk jargonuna pek hakim degil bu yuzden bu tespit ilgi gormeyip arada kaynamis.

2018 yilinda hala mercimek yiyen hayvan ya da benzer sekilde olmaliydi baslik. hakaretsiz olmaz bayim.
  • koruk ve erişteliyse yeme de yanında yat diyor ve bu savı çürütmek istiyorum.
  • mercimeğin bile kanada'dan ithal edildiğini bilmeyen yazarlar beyanı. sevgili yazar, mercimeği dolarla ithal diyoruz. ne garibanlığı?
  • bildiğim kadarıyla soğanla pişiriliyor. içinde soğan varsa gariban hissetmeye gerek yok. malum, artık soğan zengin işi bir ürün.
  • guzelim yemegi yerken kendinizi gariban hissediyorsunuz heeee?! vay amk.. tarhana icerkende kel oglan gibi hissediyor musunuz peki?
  • haftada üç dört gün yesem sıkılmayacağım ender besinlerdendir kendileri.
hesabın var mı? giriş yap