şükela:  tümü | bugün
 • acikli sonu ile beni hungur hungur aglatmi$ muhte$em cocuk romani. kahramanimizin dokundugu yerde gercekten de* guller acmaktadir.
 • (bkz: tistu)
 • bu kitabın içinde ayrıca resimler de vardı. tistu kıvırcık sarı saçlıydı. ve kitabın sonunda "tistu bir melekti" de yazıyordu hatırladığım kadarıyla.
 • cizgi filmi de yapilmistir ve oldukca basarilidir.
  hapishanenin ciceklenmesi suclularin mutlulugu, cocugun ruyasi cok etkilemisti beni, yine olsa yine seyrederim.. ah aah pek keyifli bir filmdi..
 • artık yeşil parmaklı tistu olarak can yayınları tarafından yayınlanan çok güzel kipat. http://www.kitapyurdu.com/…tap/default.asp?id=43830 adresinden bilgi ve kipatı edinmek mümkün olmaktadır.

  bonus kafa:
  http://www.akiloyunlariakademisi.com/…itap-tanitimi
 • bunu okuyan aşağıdakileri de okudu denilebilecek, güzel bir çocuk romanı.
  (bkz: yagmur yagdiran kedi)
  (bkz: kugularin turkusu)

  olabilir mi, olabilir.
 • parmaklarini dokundurdugu yerde hasbel kader bir tohum varsa, onun cok kisa surede buyuyup acmasina sebep olan bir cocugun basindan gecen olaylari anlatan kitap. tistu'nun babasi oglunun hayati okulda degil, disarda ogrenmesi gerektigine karar verir, ve olaylar gelisir. yukarida yeterince denmis, ben de tekrar edeyim: bu kitabi tanidiginiz ufakliklara mutlaka okuyunuz, okutturunuz.
 • kitap ilk kez 1957 yılına basılmış ve o zamandan bu yana dünyanın dört bir yanında binlerce insan tarafından okunarak çocuk klasiklerinden biri haline gelmiş. yeşil parmaklı çocuk’un, yazarın tek çocuk kitabı olmasına hayret etmedim; çünkü hikaye o kadar zengin ki, druon’un anlatmak istediği her şeyi bu tek hikayeye sığdırmış olabilebileceğini düşündüm. bir çocuk kitabı düşünün ki, okulda başarı gösteremeyen, diğerlerine benzemediği için endişelenen aykırı bir çocugun, içindeki cevheri keşfederek ve kullanarak, haksızlıkları, yanlışlıkları, çirkinlikleri nasıl tek dokunuşla değiştirebildiğini anlatsın. varlığımıza, kimliğimize, sevgiye, aileye, düzene, savaşa ve barışa, umuda, güzelliğe, yaratıcılığa, özgürlüğe, yaşama ve ölüme dair sorduğumuz sorulara değinsin ve bunları yüz on sayfaya sığdırıp üstüne üstlük şiirsel bir güzellikle anlatmış olsun. işte böyle bir kitap yeşil parmaklı çocuk. yazarın onun hikayesini şekillendirirken hissettiği heyecan ve coşku, adeta satır aralarından sızıp, güzel bir müzik eseri gibi ruhunuzu sarıyor.

  http://www.masalpenceresi.com/…esil-parmakli-tistu/