şükela:  tümü | bugün
  • grisinin yanında hiçbir esprisi olmayan pasaportun olayıdır. gerçi birazdan kırmızısı da çıkıp gelebilir, o da bize ayarı verebilir.
  • 142 sonunda ki 42 alın basdaki 1 i çıkartın kaldı mı 41 mhpnin 41. yıl dönümü kutlu olsun
  • yakın zamana kadar gri şimdi ise yeşil pasaport sahibi biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki paranız yoksa hiçbir işe yaramayan durumdur.

ha güzel bi his orası ayrı mesele. *
  • memur çocuğu olmanın dayanılmaz güzelliklerinden sadece bir tanesidir.
  • bakan çocuğu değilseniz işe yaramayacak durumdur zira sıradan bir memur çocuğuyken esenboğaya taksiyle gidebilmek bile hayaldir.yurtdışı olarak tek görülen yer ,okul yurdunun çevresidir.
  • memleketine gidecekken 50 tl otobüs parasını dert eden memur çocuğunun dayanılmaz güzelliklerinden birisidir. bende de vardı zamanında yeşil pasaport ama cepte para olmayınca bir işe yaramadı haliyle. şimdi olsun istiyorum ama kalkıp devlet memuru olsam yine gidecek param olmayacak. memur çocukları için paradoks durumuna dönüşen bir pasaporttur kısacası bu. kapılar sonsuza kadar açık ama gidebilmek için para yok. okul bitiyor, işe başlıyor para kazanmaya başlıyorsun bu sefer de bu pasaport yok. devlet memuru olsam senede bir antalya'ya tatile gitmek için düşünürüm, bir de yurt dışına mı çıkmaya çalışayım bu ekonomik durumla? bu memurlar ve çocukları tabii normal 657 memurları; bürokratları kastetmiyoruz haliyle. memur çocukları için pek de bir işlevi olmayan durumdur kısacası.
  • büyük ibneliktir.
  • kuş kadar maaşımla 3 yılımı doldurduğum 657'li hayatımda daha 15-20 sene sürünerek elde edebileceğim şey.

çok cazibeli cidden.
  • memur çocuklarının öğrenci ise 25 yaşına kadar, eşlerinin ise ömür boyu yararlanma hakkına sahip olduğu hede!!! buna isyan etmeyeyim de neye edeyim. ayrıca birikiminiz var ise çok da güzel işe yarar. misal ben internette gezinirken normal zamanlardan çok daha ucuz bir avrupa turunu 5 gün önceden alıp gidip geldim.millet aylar önce işlemlere başlıyor. istanbul-ankara arası bile bilet alırken insanlar bir kaç hafta önce almaya bakıyor. işte vize yok, dert yok dedikleri böyle bir şey olsa gerek.
  • yurt dışına gitme imkanı olmasa da insanların vize almak için çektiklerini görüp pasaportlarıyla gurur duyulmasına neden olan durumdur. züğürt tesellisidir yani.