şükela:  tümü | bugün
  • göz göre göre hepinizin gözünün içine bakarak yok ediyorlar doğayı. o hal bahanesi altında jandarma ve polis eşliğinde hiç bir basın yayın organında yer almadan gerçekleştiriyorlar. siz enerji kongresi trafik, 15 temmuz şehitleri, milli maç, arda turan, fatih terim ile ilgilenirken onlar sadece bunlarla değil bir sonraki adım olan hes projelerine yatırım yapmak için yollar yapmaya devam ettiler.
    tüm yaşamı, toplumu börtü böceği, coğrafyayı tehdit eden bir işi sinsice yaptılar.
    kasaplarda görmeye alışık olduğunuz ayder yaylasının tarihi evlerin olduğu fotoğraf artık yok çünkü tek düz alan olan yere otopark yaptılar. ayder yaylası artık taksim gibi oldu... yerel yaşayan ekmeğini bu doğadan çıkartan yandaş ve yalakalar gün gelecek doğa için oralara gelen turist gelmediğinde yaptığın muhlamanın, çayın dünyanın her yerinde aynı olduğunu ve senin o ağaç o böcek sayesinde ekmek kazandığını anlayacaksın ama iş işten geçmiş olacak. hani karadeniz'e gittin mi diye sorarlar ve ayyy ben çok istiyorum ama gidemedim diyorsun ya artık gitmek içinde bir sebebin olmayacak, şelale, dere, akarsu, göl, yayla, çiçek, böcek göremeyeceksin.