şükela:  tümü | bugün
  • istanbul göztepe semtinde, ufacık tefecik bir ilk ogretim okulu. fenerbahçe lisesinin 2 ust sokagındadır.
  • ahhh canim* mezun oldugum okulum.bi suru deli hocasi vardi.ya$ar olsun,kuddusi olsun,rahmi bilici olsun.hey gidi.bahcesi bizim evinkinden kucuktu ama,ufacik bedenlerimize cok bile geldigi olurdu.
  • celikmetre'yi mutemadi olarak cakmak tasi almak icin bakkala yollayan bir muduru olan okuldur. iki-uc sokak otedeki ilhami ahmet ornekal ilkokulu ile sidik yaristirmaktan da haz alan bir hal vardir. ogrencilerini sinir etmek icin yesilbahar-karnibahar diye taciz etmek uygundur.
  • 1968 yilinda acilmistir. agabeyimin ve benim okudugumuz zamanlarda muduru ismail arslan'di. agabeyimden once ve benden sonra da uzun sure okulun basinda kaldi. kimbilir kac nesli okuttu yani.
  • goztepe’nin en guzel ilkokullarindan biridir. benim okudugum donemde (cook eskiden) anadolu lisesi ve kolejlere giriste yüksek basari orani, fedakar ogretmenleri, ismail arslan gibi dunya harikasi bir muduru vardi. simdilerde okul muduru degisti ama o da cok kibar bir bey*.
  • göztepe yeşilbahar sokaktaki ilkokulum.seneler sonra gittiğimde bahçesinin ne kadar küçük olduğunu farkettim; halbuki tenefüslerde ebelemeç oynarken uçsuz bucaksız gelirdi.(bkz: büyümek)
  • (bkz: yesilbahar)
  • sadece 5.sınıfı okuduğum ilkokul,güzel bir bahçesi vardı,ortamı da güzeldi hatırladığım kadarıyla.
  • 1. sinifta girdigim ve 5. sinifa kadar beni agarlayan; simdi kücücük oldugunu görmeme ragmen hafizamda kocaman bir bahcesi oldugu aklimda kalan cok basarili bir ilkögretim okulu.
    hocam saylan yesildag, müdürüm ismail arslan, okul hayatimin ilk 5 senesine damgasini vuran efsane isimlerdir.
    bir ögrencinin tüm hayatini etkileyen bütün psikolajik travmalar ilkokulda yasandigi icin hala ukte olarak hatirladigim bir sürü anim vardir bu cati altinda. yedigim ilk tokat, okulun kursuna katilmadigim icin her ders sözlüye kaldirilip bilmedigim sorular icin taciz edilmem, sonucta o kursa gidilmek zorunda birakilmam, efsane ötesi okul gezilerimiz, catlak bir ögretmen, odasinin önünden ögrencinin gecmesi yasak olan daha da catlak bir müdür..
    cocuk sevmeyen yapmasin bu isi kardesim dedigimi cok iyi hatirliyorum 3. sinifimdan mezun oldugum gün. büyük bir sabirla bitirdigim ve cok iyi bir anadolu lisesine transfer oldugum okulda en güzel anim mezun olusumdur. taaa 1994 mezunu oldugum icin okulun su an ki durumunu bilemiyorum, ama o zamanlar en büyük rakibimiz ilhami ahmet örnekal'di. kim daha basarili cekismeleri ögrenciler icinde sacmasapan tekerlemeler seklinde ortaya cikardi;
    örnek al sinifta kal
    mavi portakal
    önümüze gelene bir tekme
    ...
  • birinciyi anne kelimesini ustelik de nleri heyecandan ters olarak yazmaktan ibaret bir sinavla atlayip ikinciden besinciye kadar 4 yil okudugum mezun oldugum canim okulumdur. onluklerimiz siyah idi ve mavi formali armali diger cocuklar * bizimle karafatmalar diye dalga gecerlerdi. daha yeni yapilmis yoksul kucucuk bir okuldu. ilk ogretmenlerden biri degerli lutfiye bagcivandir. tenefusler bir yogurtcu zili ile baslar ve biterdi.