şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
  • yaş altı, anasınıfına gidiyorum...

annem ne zaman arkadaşlarıyla buluşsa, konu hep dönüp dolaşıp çocukların kime benzediği oluyor.
    annem alıyor mikrofonu eline:
    - oğlan bana benzer ama annu ne babası ne de ben...

o.dönem izlediğim türk filmlerinde o kadar çok üvey evlat konusu işleniyor ki, ben kenarda kurabiyelerden kemirirken yazıyorum senaryoyu:

" abim anneme benziyor... ya ben ? beni kesin cami avlusunda buldular. kıyamayıp aldılar işte. o yüzden abimi çok seviyorlar.
    acaba gerçek annem babam kim ? seneler sonra gelirlerse beni almaya annemle babam onlara beni almasınlar diye para da veremez, o kadar paraları yok.
    kesin ayırırlar beni ailemden... beni onlar büyüttü, tanımadığım insanlara nasıl anne-baba derim ?
    gidersem de arada ziyarete gelirim ama bunları. hem belki gece de kalmama izin verir yeni annem. boncuk (evin kedisi) ne olacak ? giderken onu almama izin verirler mi ki ?...boncuğa da mama getiririm..." vs vs

bir gün dayanamadım anneme bahsettim beynimi kemiren bu düşünceden.
    annem:
    -annu seni ben doğurdum annem, öyle bir şey yok. hem bak inanmazsan albümlerde fotoğraflarımız var. burda bebeksin, burda yeni doğum yapmışım, hastanedeyiz...hepsinde sen varsın.
    inandın mı şimdi ?
    -evet...

bu defa iç ses:
    " kesin hastanede kaçırdı bunlar beni. kim lan benim gerçek ailem ? boncuk'u yanımda götüreceğim ! hem bensiz kalsınlar hem de kedisiz !
    görürsünüz siz......"
  • başrollerinde türkan şoray ve kartal tibet’in yer aldığı ‘zulüm’ filminde türkan şoray’ın kendi kolunu balta ile kestiği sahne
  • toprak ana filminde fatma girik'in kocası tarlada çalışırken kolu kayanın altında kalıyordu.
  • kırk yalan memiş filmindeki büyücü kadın sahnesi. hasta zihin ürünüdür
  • tarkan’ın bir filminde zindanda karşılaştığı poşe yumurta gözlü insanımsı şahısın olduğu sahne görsel
  • bir sezercik filminde ayşecik ile sezercik projektör ile fotoğraflara bakarken fotoğraflarda erol taşın görülmesi ve arkada çalan gerilim müziği...

aman allahım... hala travmatik geliyor.

edit: arkadaşlar o müzik geldi. hassas bünyeye sahip olanlar lütfen açmasın.

tombo degil tombow a teşekkürler.
  • öksüzler filmindeki ahmetçiğin koluna ip dolayıp kangren yapmaları.
  • (bkz: gulyabani)
    (bkz: cam göz)
  • daha önce bir arkadaş yazmış yine kuduz filminde zengin ve kötü kalpli adamın (yanlış hatırlamıyorsam ağaydı) oğlunu hastaneye yetiştirememesi ve çocuğun kudurarak ölmesi. bu filmi bize ilkokul 3. veya 4. sinemada izlettirmişlerdi.

düzeltme: the last soul in a fish bowl uyardı filmin adı çocuklar çiçektir (kuduz) necla nazır ve tarık akan oynuyor.
381 entry daha