• cüneyt arkın'ın başrol oynadığı oğul filmindeki kuduz olmuş çocuğunun yakaladığı güvercini parçalayarak yemesi..
  • (bkz: ahtapot)
  • çekilirken izleyicilerin travma olasılığı düşünülmüş müdür merak edilesi sahnelerdir.
    örneğin: emrah'ın bir filminde üvey annesinin, emrah'ın kız kardeşinin burnundan içeri böcek yollaması...

büdüt: film adını bulayım diye bakınırken sahnenin olduğu filmin "mustafa açıkses'ten "küçük mustafa hayat sokaklarında " adlı film olduğuna dair bilgiler buldum. filmi bulunca da yazarım ayrıca...

yıllar sonra gelen edit: youtube'a yüklenmiş, buyrun
  • kesinlikle cinayet sahneleridir.

insan öldürme sahnesi ne demek lan?
    şimdi de gösteriliyor ama sigara ve içki buğulanıyor.
  • (bkz: boş beşik)
    şu, şu veya şu diye özellikle bir sahne belirtmeye gerek yok, filmin kendisi baştan sona travmaydı.
  • turist ömer uzay yolunda, tuz canavarı, tuz emdiği sahneler, korktuğum için tuz yiyordum hep
  • yıl 1979. karabük.

devletin lojmanında kalıyoruz. misafir gelmiş. gece dokuza geliyor... alt kattaki salondalar. ben de ikinci kattaki oturma odasındayım. 60'lardan bir türk filmi izliyorum.

bir adam, üzeri açık şevrolesi ile anadolu yollarında ilerliyor. şık giyimli bir bey. anadolu'nun o ücra köşesinde ne işi var, allah bilir. yolda yaşlı bir köylü ile karşılaşıyor. adamcağızı arabasına davet ediyor. baba, diyor, seni gideceğin yere kadar götüreyim. allah razı olsun, evladım!

yola çıkıyorlar. tam ilerliyorlar ki, şöför sağ tarafına baktığında azrail'i görüyor. canını almaya geldim, kemal!

ve araba uçurumdan aşağıya yuvarlanıyor.

korkudan altıma etmiştim. günlerce uyuyamadım. yorganın altına saklanıyordum. azrail'in yatağımın başında durup, "canını almaya geldim, dandik!" dediğini hayal ediyordum...

yeşilçam'da çocukluk travması yapan sahneler, yukarıdaki mini hikayede anlatıldığı üzere, pek çok çocuğun aklını almıştır.
  • ibrahim tatlıses'in hülya avşar'ın ağzını vakumlaması.
  • hangi filimde olduğunu hatırlamıyorum ama gulyabani sahnesi vardı o çok etkilemişti
  • tarık akan'in kendisini birakip amcası ile evlenen üzerine bi de nispet yapan selma güneri 'yi tokat manyağı yapması, kadının kendi etrafında en az 10 tur boşver boşver arkadaş baska bulursun müziği eşliğinde dönmesi.
hesabın var mı? giriş yap