• yumurcak küçük şahit filminde ekrem bora'nın kavruk kardeşimiz çitlembik 'i sırtından haince vurduğu sahne, hemen akabinde götünde beyaz tanju çolak donu olan çitlembik bayır aşağı yuvarlanırken arka fondan the godfather müziğinin girmesi ayrıca beyin yakıcı. senaryo ve kurgu tartışmasız oscarlık.
    buyrunuz +18
  • erol taş ya da muadili kötü adamın kafesten kuşu çıkarıp kafasını kopardığı sahne. ne ağlamıştım.
  • bir yumurcak filminde sanırım ufak bebeği çingeneler kaçırıp bileğine tel bağlıyorlardı kangren olup dilendirsinler diye. ağır korku yaratmıştı bende. çingenelere karşı hala tepkiliyimdir.
  • sari mercedes filmindeki mercedesin bicer dover ile kazaya karisip pert olmasi
  • sahnesini geçtim, bütünüyle aktör olarak beni travmatize etmeyi başarmış olan macit koper.

üstadı nerede görsem hala tüylerim diken diken oluyor.

(bkz: ah belinda)
    (bkz: anayurt oteli)

beni öyle etkilemiş ki teyzem‘deki mehmet akan‘ı bile macit koper olarak hatırlıyorum.
  • şimdi bilmeyen sok olacak ama acikliyorum.

keloglan'in sondan bir önceki filmi erotik bir film.

yillar sonra nostaji olsun diye keloglan filmi izleyeyim dedim karşima keloglan iş başında filmi cikti.sevindim ben dedim bu filmi bilmiyorum izlemedim, hemen izleyeyim.

kafamdaki tum keloglan imajini sildi atti film, turk filmlerinde bir erotizm furyasi vardi tam o siralar cekilmis film, baya rustu asyali kizlarin ustune atliyor, memeler gotler havada ucusuyor.
    kim neden keloglan filmine erotik bir tarz getirmeyi mantikli bulduysa yaziklar olsun.
  • anlatacağım sahnelere 10 yaşlarımda, tek başıma televizyonu kurcalarken rastlamıştım.

* +18 *

"yalçın gülhan olacak sanırım, bir filminde şoför rolü yapmaktadır ve zihinsel engelli bir kıza sahip çıkmıştır. yanlış hatırlamıyorsam eşinin kız kardeşidir bu kızcağızımız. şoförlük yaptığı bir durakta muhabbet, mahalledeki seksi kadınlara doğru evrilmiştir. konu konuyu açtıktan sonra, arkadaşlarından biri konuyu bu zihinsel engelli kızcağıza getirir ve elinin yüzünün düzgün olduğunu, gideri olduğunu söyler. konunun muhatabı şoför abimiz buna sinirlenir ve konuyu açan arkadaşını pataklar.

aradan birkaç gün geçerken, zihinsel engelli kız sürekli aklına takılır. engelli olmasına rağmen ev işleri yapan kızcağızımızın farkında olmadan bacakları gözükür. bi ara kızı yalnız yakalar ve bu zavallı kıza tecavüz eder. kız başlarda ne olduğunu anlamadan eniştesi kızın vücudunu öperken püskül gibi bıyıklarını kızın üzerinde gezdirir. aradan günler sonra bunun ne olduğunu idrak eden masum ve zavallı kızımız maalesef intihar eder."
    * +18 *

televizyonlarda görüntüsü soluk filmleri her gördüğümde, o sahneleri hatırlatarak ve sorgusuz sualsiz kanalı kapatmak ile gösterdi bu travma etkisini. ileride başıma bir şey gelir ve akli dengemi kaybedersem, benim de gururumu kıracak şeyler yaşayacak olma olasılığını kafamda kurmak, bir süre boyunca canımı sıktı. bu korku, arkadaş seçimlerime de yansıdı ve güven duygumu zedeledi.

ergenlik ve yetişkinlik çağlarımda ise yukarıdaki karakterin, şefkat ve sahip çıkma yetisini hor kullanarak işlediği suç, çocukluğumdan beri edinebildiğim arkadaşlarıma aşırı derecede sahip çıkma güdüsünü işledi hafızama. normalde iyi gibi gözüken bu güdünün, uzun vadede sıkıntıları da oldu. yani arkadaşlık kurduğum kişiler ile, aşk ve sevda gibi duygusal hislere kapılmanın son derece yanlış olduğu baskısı oluştu bir çok arkadaşlık ilişkimde.

görüp, beğenip, tanıştığım hanımlara bile aşırı derecede sahip çıkmak geldi hep içimden ve bu yüzden o tanışıklıkları hep sadık birer arkadaşlık ile noktaladım. arkadaşlık kurduğum biri ile gönül ilişkisine girmek hep zor oldu otuz yıllık yaşantım boyunca.

bunları sadece bu hadiseye dayandırmak elbette ki saçma gelebilir ama hissiyatım bu yönde.
  • (bkz: yılmaz güney'in kadın vajinasına yılan sokması)
    çocukluk dönemiyle kısıtlanmaması gereken travma sebebi.
  • yadigar ejder'in bülent ersoy'un çocukluk haline tecavüz ettiğini gösteren sahne. sonra cinsiyet değiştirmeye karar veriyor. 90'larda çocuğa izletecek film mi la bu?
  • (bkz: boş beşik) kartalın bebeği kaçırması
hesabın var mı? giriş yap