şükela:  tümü | bugün
  • az önce izlediğim bir kadın bir hayat filminden sonra bir kez daha anladım ki, bu aşık cihan ünal'dır.
    onun kadar tutkulu, derinden, incitmeden (kısmen) ve tüm ruhuyla seven adam olamaz.
    filmlerini izleyen ne demek istediğimi anlamıştır.
    (bkz: mine)
    (bkz: seni seviyorum)
    (bkz: bir kadın bir hayat)
    (bkz: o kadın)
    (bkz: herhangi bir kadın)
    (bkz: bir sevgi istiyorum)
  • bence neriman köksal. hayatı boyunca izzet günay'ı sevmiş hatta ölüm döşeğindeyken, izzet bey'in eşinin onayıyla, başbaşa görüşmüş. bu gerçek olan...

bir de vesikalı yarim var, keşke çok önceden tanışsalardı.
  • ahh müjgan ah filmiyle, sadri alışık.
  • ---spoiler---

eşkıya: beni hapiste vurdular keje, ölmedim. hastalandım, bir ciğerimi orada bıraktım, gene ölmedim. çok dövdüler beni, kan kustum ama ölmedim. yaşadım seni bir kez daha görebilmek için, yaşadım. şimdi bana dediler ki kimse sesini duyamıyormuş, susmuşsun. benimle de konuşmayacak mısın keje, sesini duyamayacak mıyım?

keje: eşkıyalar, ölünce kayan yıldız olur...

eşkıya: dağlardayken geceleri binbir haşerenin, kurdun sesini duyarsın. yatardım bir kayanın üzerine, gökyüzünü seyrederdim, yıldızları... seni düşünürdüm. sonra bir yıldız kayardı ve derdim ki işte bir eşkıya daha ölmüştür. çocukken sana eski zaman eşkıyalarının masallarını nasıl anlattığımı düşünürdüm. senin yıldızlara bakışını.

keje: ben de geceleri yıldızları seyrediyorum ama seni görmemişim, yaşadığını anlamışım, geleceğin günü beklemişim... sesim, şimdi bana çok tuhaf geliyor. sanki başkası konuşuyor, ben dinliyorum.

eşkıya: ben ömrümce bu dakika için yaşamışım. artık ne olursa olsun önemi yoktur, seni gelip alacağım, beni bekleyesin keje.

---spoiler---
  • yesilcam sinemasi, turkiye'deki sinemanin yalnizca bir donemini anlatir. yesilcam demek turk sinemasi demek degildir dostlar.

minik dip not: 40'li yillar on yesilcam donemidir. 50'li yillarda yesilcam baslar, yogunlugu azalarak 80'lere kadar melodram kaliplarini tasir. yukarida bahsi gecen pek cok film yesilcam degil turkiye sinemasi icerisindedir. hala yesilcam melodraminin ozelliklerini tasiyan film ve diziler mevcuttur ama artik yesilcam devri kapanmistir.
  • (bkz: şahin k)
    (bkz: aydemir akbaş)

aşk acısı çeken ve çektiren aşıklardır.
  • sevmek zamanı'nın halil'i ve anayurt oteli'nin zebercet'i der çekilirim...
  • kesinlikle vecihidir.

--- spoiler ---

seviyorum, veriyor musun?
    --- spoiler ---

(bkz: şener şen)
    (bkz: gülen gözler)
  • züğürt ağa'daki kiraz.

...

- ben sana vurulmuşam.

+ vurulacak başka adam bulamadın mı?

- her kızın gönlünde bir ağa vardır.

+ kız, bu ağa züğürt ağadır.

- olsun, senin insanlığın güzeldir. belki de onun için ağalığı beceremirsen.