• (bkz: #86477961) ilgili entryde bahsettiğim üzere son zamanlarda green card olayına merak saldım. elbette bir çok siteye vs girip çıktım bilgi bulmak için. ancak bu forum sitesi tüm cevaplarımı (fazlasıyla) bana veren (ekşi sözlük dışında) tek kaynak olma özelliği taşıyor.

hadi çekilişte şanslı kişilerden birisi olduk; oraya gidince nereden ve ne kadara araba alabiliriz, hangi eyaletlerde iş bulmak kolay olur, gidince hemen ev tutabilir miyiz vs gibisinden bir çok soruya bu site vasıtasıyla ulaşabildim. bilgiler güncel ve deneyim sahibi kişiler anlatıyor olayı. sürekli güzel tavsiyeler veriliyor, gerçekten güzel ve faydalı bir forum sitesi. ki insanlar ellerinden geldiğince yardımcı oluyor, açıklıyor sorduğunuz soruları; kafanızda soru işareti kalmıyor.

ancak bugün bu site hakkında bir konu fazlasıyla dikkatimi çekti. "acaba üye olsam mı, üye olunca ne olacak, soracak sorun mu var sanki..." vs diye düşünürken bir konu dikkatimi çekti.
    aha şu başlıktan arkadaşların (ya da forum yöneticisi arkadaşın) sizin adınıza green card başvurusu yaptığını öğrendim. acaba kaç tl karşılığı yapıyorlar diye merak ettim. hayır kendim yaparım başvuruyu zaten, orada sıkıntı yok ama merak ettim. açıklamada yazan kısımı aşağıya ekliyorum, kendiniz linkten kontrol edebilirsiniz;

"yeşilkart forum aracılığı ile başvuru için;

1) lösev’e 30 tl ya da daha üstü bir bağış yapmanız kafidir.

lösev’e ya da herhangi bir kampanyasına internet bankacılığı ile, eft ile, bankalardan veya ptt şubelerinden, sms ile, telefon veya faks ile, veya yurtdışından bağış yapabilirsiniz. ayrıntılı bilgi için lösev’in bağış sayfasını inceleyebilirsiniz.
    bağış sonrası dekontunuzun fotoğrafını basvuru@yesilkartforum.com adresine göndermelisiniz......"

yani bu işi yapacak kişi sadece sizden lösev için bağış istiyor. dese ki "ben bu işi biliyorum, bak forum sitesinde elli tane adam var referans olacak. ver bana 200 kağıt, kafan rahat eder..." diye kimse bir şey diyemez. helali hoş olsun der geçer. ancak bu başka bir şey.
    bu sitede emeği geçen, bağış için böylesine güzel bir yol bulan kişi veya kişilere helal olsun diyebiliyorum. ayağınıza taş değmesin dostlar...
  • sozlukte yalanciligi ve iftiraciligi tasdikli aparkat hamdi adli kullanicinin iftiralarina yine hedef olan site.

ates olmayan yerden duman cikmaz; sozlukte defalarca, farkli kisiler tarafindan yalanci ve iftiraci olarak aniliyorsaniz, demek ki gercekten de yalanci ve iftiracisiniz... bu gibi durumlarda sorunu baskalarinda degil de, kendinizde aramalisiniz.

forumu zaten bilen biliyor... forumu tanimak icin bu sayfadaki diger yorumlara bakmak oldukca yeterli.

madem birkac sey duydugunuzu iddia ediyorsunuz, bunlardan sadece ve sadece birinin dogrulugunu kanitlayin, o durumda bahsettiginiz binlerce dolari hesabiniza gonderip fotografini da buraya ekleyecegim. (sadece ve sadece bir tanesini kanitlamaniz yeterli, her ne kadar birkac duyum aldiginizi iddia etseniz de, verebileceginiz ornek sayisinin 0 oldugunu zaten biliyorum)

yesilkartforum'un insanlardan para isteyebilecegi hicbir hizmeti zaten yok. ne danismanlik yapiyoruz, ne de vize basvurusu hizmeti veriyoruz, acaba ne karsiliginda insanlardan binlerce dolar istiyoruz? insanlar aptal mi ki, hicbir sey karsiliginda para versinler? dolayisiyla tanimsal olarak insanlari yolmaya calistigimiz iddiasi gulunc bir iddia. siteye uye olmak da, soru sormak da, cevap almak da, forum bulusmalarina katilmak da, insanlarla tanismak da, sitedeki gocmenlik avukatlarina soru sormak da tamamen bedava...

benim forumda birilerini herhangi bir seyle itham ettigim de buraya birilerini cagirdigim da tabii ki ekstra birer yalan (link varsa link ekleyin bari, inandiriciliginiz artar, ama bu konusmalar ve ithamlar hicbir zaman gerceklesmedigi icin bunu da yapmaniz cok zor olacak)

site kuruldugundan beridir (~2 yildir), gonderilen emailleri ya forumun kendisi otomatik gonderdi ya da ben o emailleri yazdim. forumun facebook sayfasinin mesajlarini da surekli takip ettim. dolayisiyla boyle bir para isteme olayinin hicbir zaman hicbir yerde gerceklesmedigine adim kadar eminim. neden adim kadar emin oldugum bir seyi , baskalarini sorgulayarak ogrenmeye calisayim?
  • amerikada yasayan veya yasamak isteyen kisiler icin en guzel turkce kaynak diyebilirim, sanirim sitenin kurucusu da crazycells . adam da peygamber sabri var.
    henuz green card cekilisine katilmamis kisilerin bile sordugu sacma sapan absurd sorulara bile cevap veriyor.
  • greencard sürecinde çok yardımını gördüğüm web sayfası, forum ve facebook grubu.

şimdi sırada göç etme sürecim var ;)
  • iki gundur yogun siber saldiriya ugrayan site.

sari okuz isteniyor olabilir.
  • green card kazandığınızı öğrendiyseniz bundan sonraki işleri gönül rahatlığıyla takip edebilirsiniz.

etmem derseniz ben ettim. sorarsanız cevaplarım.

ben sonuna geldim.
    adamlar şöyle bir excel bile hazırlamış. 30 mayısa bunları hazırlıyorum şimdi.
  • başvurudan, uçuşa kadar green card süreci ile ilgili a'dan z'ye her konuda ücretsiz bilgi sahibi olabileceğiniz, şu an için türkiye'de alanında tek örneği kendisi olan bir web forumudur. ayrıca ülkenin en iyi tematik forumlarından da biridir. yöneticisi de dünyanın en sabırlı insanlarından biridir. insanlar faydalansın diye sitenin standart giderlerini cebinden karşılayacaksın, lösev'e bağış yapılmasını özendirmek için zaman, emek, para harcayacaksın, sonra sadece bir duyum üzerinden iftiraya ugrayacaksın bir de "böyle bir duyum var nasılsa, ateş olmayan yerden duman çıkmaz" sığlında bir akıl tutulması ile yaftalanacaksın. olacak iş değil doğrusu. ifade özgürlüğü iftira atma özgürlüğü değildir.
  • abd gocmenlik forumu.

greencard ya da greencard cekilisi sureciyle ilgili bilgi almak ya da sorularinizi sormak icin forumun sitesini kullanabilirsiniz.

green card konusunda guncel bilgileri, haberleri, istatistikleri ve abd icin burs olanaklarini takip etmek icin forumun facebook sayfasini ya da twitter hesabini takip edebilirsiniz.

abd'de yasam ile ilgili konulari tartismak ya da benzer konularda bilgi almak icin facebook grubuna uye olabilirsiniz.
  • aparkat hamdi kullanici ismindeki sahsin iftirasina ugrayan site. bugune kadar hicbir kullaniciya hicbir sekilde maddi beklenti iceren bir email ya da mesaj atilmamistir, bunun bahsi bile gecmemistir. bunu dogrulayabilecek tek bir kisi bile olamaz, cunku forumun insanlara verdigi tek hizmet "losev'e bagis karsiliginda yapilan basvuru"dur. bunun disinda herhangi bir hizmet almaniz -ozel mesaj atsaniz dahi, israrla isteseniz dahi- imkansizdir.

boyle bir iddia yesilkartforum icin oldukca gulunc, cunku tuzel bir kisiligimiz olmadigindan, forum kullanicilari tarafindan gerceklestirilen "foruma bagis alin, en azindan site masraflari ciksin" istegini bile amacimiz bu olmadigindan ve ayrica yasal olmadigindan reddettik. bugune kadar reklamsiz bir sekilde kendi cebimizden teknik altyapi masraflarini karsiladik ama zaten konusmakta oldugumuz ve reklamla ilgilenen kurumlar vardi, altyapi yeni hazir oldugundan yakinda verilmeye baslanacak reklamlarla forumun gecmis iki yillik masraflari cok rahat karsilanabilecek durumda.

forumumuzdaki pozitif ve herkese yardimci olan ortamdan faydalanma amaci guden bazi dolandiricilarin arada sirada forumdan banlandigi dogrudur. buna dair gelen butun mesajlari cok ciddiye alip, olayi dogruladigimiz anda kisileri banliyoruz.

once aparkat hamdi adli kisinin de bu tur bir nedenden dolayi forumdan uzaklastirildigi icin foruma iftira atan biri oldugunu dusundum, fakat sozlukteki nick alti entrylerini okuyunca baskalari tarafindan tartisma adabindan uzak, yalanci, kufurbaz, klavye delikanlisi, yazip yazip silen ve sozlerinin arkasinda durmayan, iftiraci biri olarak tanimlandigini gordum. zaten baska soze gerek yok...
  • ddos saldirisina ugramis sitedir. iftira atilarak karalanmaya calisilan guzide bir forumdur. belki de site bir ucretsiz kaliteli bilgi veritabani olmasindan dolayi green card başvurusu dolandırıcılığı icin kurulmus olan danisman sirketlerin hedefindedir.

(bkz: meyve veren ağaç taşlanır)
hesabın var mı? giriş yap