şükela:  tümü | bugün
  • spor yapanlarin degismez parkurudur kendisi yaz kis...
  • aksamustu romantik veya sportif herhangi bir yuruyus tarzi icin bicilmis kaftandir. yururken roma dondurmacisina ugramamak buyuk ayiptir.
  • uzun bi zamandan sonra dun gece sahile inip de ellerinde ayakkabıları suyun icinde yuruyen muazzam sayıda erkek çifti gorunce şaştım kaldım. ya hafızam beni yanıltıyor, ya da yeşilköy sahilinin yeni yüzü bu.
  • uzun zamandır yürümediğim ama her gün oturup seyrettiğim, insanın özellikle düşünmeye ihtiyacı varsa çok faydalı olan doğru zamanda doğru yerde sessiz ve huzurlu olan mekan.
  • emekli kardeşim teco ile her haftasonu sırf kafa dağıtalım diye dolandığımız parkurdur...spor için olsa yürüyüşten sonra esenköyden döner üstüne sosis duraktan sosisli üstünede gökselin yanından kokoreç yiyip gökselden turşu yenmez...oha harbi hayvanmışız bizde ya
  • sonbahar aylarında artık spor yapan teyzeler yada yiyişmeye giden sefkililer olmadığından bütün sahil şeridi artık size, güzel marmaranıza ve birkaçyüz gramlık beyaz leblebinize hizmet etmektedir. sırtınızı kumsala çekilmiş kayıklara verirsiniz önünüzde yarı kayalık yarı deniz manzarası. parkanıza sokulursunuz iice ve bi süre sonra gerek muhabbetten gerekse alkolden artık üşümemeye başlarsınız. buarada osamanlar güzel marmaranın mantarı yoktu, plastik tıpası vardı ve yeri ayrıydı. antifriz gibiydi valla donmaktan kurtarırdı insanı.
  • salıncağa binerken kayalara çarpan dalgalarla ıslanacağınız,taka sesleri eşliğinde kahvaltı ederken denizde tek sıra yüzen ördekleri izleyebilceğiniz istanbuldan çok uzaklarda olduğunuz hissi veren huzur dolu yer.hele ki sahilde oturup denizi izlerken birileriyle 'dance me to the end of love' dinlerseniz o gün hayatınızda unutulmayacak günler arasındaki yerini alıyor.
  • yeşilyurt - yeşilköy sakinleri için megaköy keşmekeşinin uzağında bir huzur vahası, martılarla randevu noktalarımdan biri. ilkbahar ve yaz mevsimi pazartesi sabahları bir önceki günün piknikçilerinden kalan envai çeşit çöp yığınlarını temizlemeye çalışan çöpçüler için eziyet köşesi, o çöplerin sahipleri için pazar günleri denize sıfır beş yıldızlı tatil köyü.
  • ilk gördüğümde şaşırdığım şaşırdığım kadar da bugüne kadar nasıl oldu da gelmedim dediğim ve kendime kızdığım istanbul içinde bir küçük huzur alma yeri. istanbul'da ki pek çok sahili yürümüş biri olarak söyleyebilirim ki en farklı en istanbul gibi olmayan doku bu sahildedir.
  • çok lezzetli norveç uskumrusu yapan bir balıkçı lokantasına sahiplik ederdi* şu meşhur röne park da yeşilköy sahilindedir ayrıca.