• uzman psikologdur kendileri. bacaklari guzelmis oyle diyolla.
 • aldığı eğitimler, okuduğu bölüm ve üniversite gibi bilgilere dair hiçbir net bilgiye ulaşılamamakta olan; ancak kendisini uzman psikolog, terapist olarak tanıtan; biraz arama yapınca halka ilişkiler mezunu olduğu görülen bir şahsiyettir.
  psikologların bir meslek yasası, işlevsel bir derneği olsaydı, ortalıkta bu şekilde ünvanlarla dolanamazdı kendileri.

  bu vesileyle bir psikoloğa gitmeyi düşünenlere, gidecekleri kişinin özgeçmişine bir göz atmalarını, şarlatanlara vakit ve para harcamamalarını öneririm.

  bir buçuk yıl sonra bir mesaj üzerine gelen edit: efendim çok afedersiniz kendileri sanırım istanbul ticaret üniversitesi'nde halka ilişkilerle birlikte psikoloji bölümünü de çift anadal olarak okumuş, şimdi de yüksek lisans yapmaktaymış.

  ekleme olarak; özgeçmişe bakmak da yeterli olmayabiliyor tabii bazen, kendisini şu sıralar esra erol'un evlenme programında görebilirsiniz, gitmeyi düşünüyorsanız açıp programı izleyip çok önemli ve doğru psikolojik yorum ve analizlerine bakarak gerekli izlenimi edinebilirsiniz.

  mesleki olarak bugüne kadar edindiğim deneyimler ile psikoloji-psikiyatri alanının ülkemizde gerçekten içler acısı durumda olduğunu, her geçen gün yenisi açılan psikoloji bölümlerinin lisans ve yüksek lisans alanında yetersiz mezunlar verdiğini, bazı derneklerin ne idüğü belirsiz eğitimlerini alan psikolog ve psikiyatrist herkesin ben terapist oldum diye ortaya atladığını, hastanelerin psikiyatri servislerinde genelde hastalara çocuk yaşlı demeden ilacı basıp göndermekten başka hiçbir şey yapılmadığını üzülerek izliyorum. eh bu durumda özgeçmişini de parayı basıp diplomayı-sertifikayı alan herkes güzelce doldurmakta, danışanlar gidecekleri uzmanın gerçek yeterliliğini bilmeden başvurmakta ve sonuçta genellikle de doğru düzgün fayda alamayıp "yaa psikoloğa gittim hiç bir boka yaramadı" gibi söylemlerde bulunmaktalar. ülkemizde doğru giden ne var ki zaten artık..
 • eger burda denildigi gibi halkla iliskilerciyse hic sasirmayacagim durumdur. tv zaplarken esra erolda gordum hatun guzelmis derken sevgili psikologumuz dedi. 1.5 aya meslektasim olacak bi bakayim ne diyor dedim.kadin seviyorsan git konus abi tadinda konusuyor.zaten hangi dogru duzgun psikolog o programa cikar o da ayri
 • "toplumda bekar bir kadın olarak süper egosunu yaşayamamış.." ile başlayan cümlesinden sonra kıllanıp eğitimine baktığım ve zaten psikolog falan da olmadığını görmemle an olarak içimi rahatlatan zat.
 • çok güzel bir kadın bu...
 • bırakın uzman olmayı, psikolog bile değilmiş bu hanımefendi.

  bir halkla ilişkiler mezunu ve uzman psikolog olarak çalışıyor. vay canına!

  kim mi bu kadın peki?

  esra erolda barbie bebek gibi oturup ilişkiler hakkında yorum yapan kadın, ve tabii bunu uzman psikolog sıfatıyla icra ediyor.

  http://instagram.com/p/k_9zzetujx/
 • psikoloji bilimiyle uzaktan yakından alakası olmayan kadın. yaptığı yorumlar marie claire yazıları düzeyinde bile değil.
 • yeşim akıncı ağzıyla konuşursam;

  - x beyin enerjisi çok fazla, hayat dolu bir insan. y hanım ise daha sakin ve dengeli bir kişilik. her ikisi de hayatın zorluklarını yaşamış, birçok dersler çıkartmışlar. uyum içerisinde bir beraberlik olabileceğini düşünüyorum. ne derler bilirsiniz; iyi diyelim, iyi olsun.. -konuşmasını da her zaman hafif bir kahkaha ile bitirir-

  üstteki kalıbın dışına çıktığı bu zamana kadar görülmemiştir. beni de oraya oturtsalar aynı yorumları yaparım, hatta iddia ediyorum; daha iyi yorumlarım. teknik tek bir sözcük kullanmama gerek yok nasılsa.

  o değil de, "olumlu, olumlu" diyerek, program başı kaç para aldığı esas benim aklımı kurcalıyor.
 • araştırmalarım beni yamultmuyorsa, istanbul ticaret üniversitesi'nde (itü diye yazmış özgeçmişine ama teknik üniversite zannetmeyiniz, orada psikoloji bölümü yok) halkla ilişkiler ve psikoloji okuduktan sonra selçuk üniversitesi'de (bunu da niyeyse s.ü. diye yazmış, açılımı bu olsa gerek) pdr yüksek lisansı yapmıştır. şimdi de maltepe üniversitesi'nde gelişim psikolojisi doktorası yapıyormuş.

  halkla ilişkiler ve psikoloji kısımı için kaynak
  bu da yüksek lisanslar için kaynak
 • bacaklarını şu şekilde // tutmaktan kan dolaşımının bozulduğu ve beynine kan gitmemesinden mütevellit böylesine salakça yorumlar yapıp bi de ortalıkta "uzman psikolog" olarak dolaştığını düşündüğüm kazulet...
  şöyle ki, lobiden birine tslip gelen bi adam sadece adını soyadını söylüyor misal, abla 10 dakika ahkam kesiyor "hayata çok pozitif bakan aurası çok aydınlık birini görüyorum karşımda. belli ki çok mücadele içinde geçmiş yaşamı, siz x hanım da tıpkı bu bey gibi mücadeleci bi kişiliğe sahipsiniz. duruşunuz, dünya görüşünüz çok benziyor. bence bi çay içmenizde fayda var, birbirinizi tanımalısınız" lan oha, adam sadece adını soyadını söyledi, nerenden uydurdun bu kadar tespiti? o kötü estetikli burnuna kürekle vurasım geliyor yemin ederim!