• istanbul tıp fakültesi'nde genel cerrahi profesörü.
    aynı zamanda mehmet ali erbil'in ablası.
  • tiroit paratiroit cerrahisi kitabı yazarlarından... kendi öğrencilerine ücretsiz dağıtıp, eğitime faydalı olmasını isteyen çapa'da genel cerrahi prof'u
  • istanbul tıp fakültesi'nin bakımlı,şık ve yaşını göstermeyen bayan profesörlerindendir
  • türk cerrahi derneğinin ilk kadın başkanı olacak gibi görünüyor.
    http://www.turkcer.org.tr/haber.php?id=598
  • hocam üstad sizmişsiniz,arada buraya bakıyosanız(bkz: #53434529) biz sizi bulucaz büyük ihtimal ama belki siz bizi bulursunuz diye bir şansımı denemek istedim.
  • türkiyenin en önemli genel cerrahlarından birisi. "bir kadın olarak" kendisinin böyle erkek egemen bir branşta yaptıkları gerçekten ufuk açıcı ve takdir edilesi. kendisinin son başarılarından birisi tiroid kanseri ameliyatıyla ilgili. http://doktorlarsitesi.net/…com&utm_campaign=buffer
  • istanbul tıp fakültesinin dünyalar tatlısı genel cerrahi hocası.
    ama biz öğrencileri için bi hocadan çok daha öte, kimi zaman abla, kimi zaman arkadaş ve kesinlikle öğrenci dostu bir insan. zeka, bilgi, tecrübe, karizma, güzellik, insan sevgisi, merhamet ve daha bir sürü değer bi araya gelip yeşim hocada vücut bulmuş sanki.
    böyle başarılı bir kadın cerrahın öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.
  • tiroit ve paratiroit cerrahisi alanında bir numaralı isim.
    randevu almak için buraya
  • öğrencilerin katılamadığı genel cerrahi kongresi için genel cerrahi derneğine mail attım.cevap olarak şu numarayı ara diye bir mail atmıştım.aradım meğer telefon yeşim erbilinmiş. gel kongreye para falan istemiyoruz dedi. çok değerli bir insandır.keşke herkes onun gibi olsa
  • şimdi buraya ne yazarsam yazayım, kendisi hakkında hissettiklerimi tam olarak ve en doğru şekilde ifade edemem, bu bir gerçek. bu yüzden çok derinlere inmeden aklıma gelen ilk şeyleri yazacağım:

yeşim hocamız türkiye'nin en önemli cerrahlarından biri hiç şüphesiz ama bu dev teknik bilgi ve tecrübenin yanında pamuk gibi bir kalbi, hasta psikolojisinden anlayan, kibirden çok uzak yapıda bir kişiliği var.

ellerinin ve gözlerinin değmediği ama sesiyle, cevaplarıyla ve güler yüzüyle manevi yönden tedavi ettiği bir hastası olarak kendisine bir gülten akın mısrası hediye etmek isterim:

aydınlığım, deliyim, rüzgarlıyım!
hesabın var mı? giriş yap