şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fikret kızılok'un zaman zaman albümündeki bir şarkısı.

ellerim gözlerim kelepçelenmiş
    sevda zindanlarında
    geçiyor aylarım yıllarım gecelerim
    sevda çöllerinde
    yeter ki sen sev beni
    yeter ki inan bana
    varlığın dilimde bir yudum su
    sevda çöllerinde
    hayalin serabın yeterdi bana
    sevda zindanlarında
    yeter ki sen sev beni
    yeter ki inan bana
  • bir kumdan kaleler şarkısı.

bir gün daha her gün gibi
    yeter artık dedirten şu yalancı yüzlerle
    burası büyük şehir,
    burası ıssız memleket düşündeki
    gözyaşlarım para etmiyor
    para etmiyor düşündüğümüz onca keramet
    bir bütün var bölünmüyor,
    bozduğunu bütünlüyor zindanlarda
    kendimi bıraksam kendi haline...
    yeter ki sen son bir defa
    özgürlükten bahset bana
    yeter ki sen son bir defa
    gör kendini gözlerimde
    yorulduğun zaman söyle,
    güzel günler var önünde hala
    ve hala sıcak bir ekmek gibi taşıyorsak eğer geleceği göğsümüzde...
  • harika bir haluk levent coverina sahip fikret kizilok $arkisi.
  • fikret kızılok'tan bi haber insanlarin ne hikmetse haluk levente ait oldugunu sandıgı parca. evet gercekten boyle birsey olabilir mi diye bende dusunurdum ama bu gercekle yuzlesince uzuntu ve dumur beraberinde surukledi beni..
  • "yeter ki sen sev beni
    yeter ki inan bana"dizeleri veya nakaratıyla (naçizane fikrim olarak hepimizin) hayat amacımızı açıklamıştır.
  • bir tersinleme durumu: zaten sevda çölüne düşülmesine sebep olan sevgilinin varlığı, dildeki bir yudum suya benzetilerek nimetten sayılır. yer çöl olunca etkisi büyüktür sevgilinin ama eğer bu sevda okyanusunda boğulmak olsaydı o zaman sevgili, uznan bir el olacaktı ya da yaşamda kalma sevinci aşılayan bir martı ve etkisi yine çok olacaktı. bu benzetmeler durum milyonlarca defa değişse de milyonlarca defa kendini yenileyerek devem edecektir. sevgili sevdiği müddetçe, o inandıkça.
  • söz-müzik sezen aksu imzali sarkilardan biridir ve yillar önce saadet sun tarafindan söylenmistir. hatta sezen aksu'nun baskalarina sarki vermeye ilk basladigi sarkilardandir denebilir. armonik yapisi kaybolan yillari animsatir. hos bir sarkidir.
  • inanarak yola çıkanlar, başka bir söyleyişle "sonlu bir ilişki" diye akıllarına asla getirmeyenler, bir yemin gibi söyler bu şarkıyı fikret kızılok'un sesinden, yumuşacık, içli.
    her gün içinden geçirir en az bir satırını biriciğinin kokusuna hasret bedenler ve tek arzularıdır sevildiklerini bilmek sevdiklerince. sonra kurumuş yüreğe bir damla gibi o sevgi, koca çöllerde...
    uzakta olmak zor gülüm, ankara'da aşık olmak zor iki gözüm.
    sabır!