• harika bir haluk levent coverina sahip fikret kizilok $arkisi.
  • fikret kızılok'tan bi haber insanlarin ne hikmetse haluk levente ait oldugunu sandıgı parca. evet gercekten boyle birsey olabilir mi diye bende dusunurdum ama bu gercekle yuzlesince uzuntu ve dumur beraberinde surukledi beni..
  • "yeter ki sen sev beni
    yeter ki inan bana"dizeleri veya nakaratıyla (naçizane fikrim olarak hepimizin) hayat amacımızı açıklamıştır.
  • bir tersinleme durumu: zaten sevda çölüne düşülmesine sebep olan sevgilinin varlığı, dildeki bir yudum suya benzetilerek nimetten sayılır. yer çöl olunca etkisi büyüktür sevgilinin ama eğer bu sevda okyanusunda boğulmak olsaydı o zaman sevgili, uznan bir el olacaktı ya da yaşamda kalma sevinci aşılayan bir martı ve etkisi yine çok olacaktı. bu benzetmeler durum milyonlarca defa değişse de milyonlarca defa kendini yenileyerek devem edecektir. sevgili sevdiği müddetçe, o inandıkça.
  • söz-müzik sezen aksu imzali sarkilardan biridir ve yillar önce saadet sun tarafindan söylenmistir. hatta sezen aksu'nun baskalarina sarki vermeye ilk basladigi sarkilardandir denebilir. armonik yapisi kaybolan yillari animsatir. hos bir sarkidir.
  • inanarak yola çıkanlar, başka bir söyleyişle "sonlu bir ilişki" diye akıllarına asla getirmeyenler, bir yemin gibi söyler bu şarkıyı fikret kızılok'un sesinden, yumuşacık, içli.
    her gün içinden geçirir en az bir satırını biriciğinin kokusuna hasret bedenler ve tek arzularıdır sevildiklerini bilmek sevdiklerince. sonra kurumuş yüreğe bir damla gibi o sevgi, koca çöllerde...
    uzakta olmak zor gülüm, ankara'da aşık olmak zor iki gözüm.
    sabır!
  • en sevdiğim şarkı diyebileceğim fikret kızılok şarkısı. yeterli bir müzik bilgisine sahip olmamakla birlikte, içinde 3 farklı ritm barındırdığını ve bu özelliğiyle benzersiz olduğunu sandığım eser.
  • sevda çöleri ve sevda zindanlarından bahseden bir parça, aynı zamanda nasıl yalvarır "yeter ki sen sev beni" diye..
    gönüllü sürgün, desek arabesk kaçar, gocunmak desek de ruhsuz olur adımız.

ilk üç saniyesinde, introsuyla beni vuran parçadır. o saniyelerde vurulmuyorsanız boşverin zaten.
    gidin başımdan*
hesabın var mı? giriş yap