şükela:  tümü | bugün soru sor
 • -yeterli miktarda, ne fazla ne az
  (bkz: belirsizlik teoremi)
 • (bkz: azami)
 • yemek tariflerinde kullanilan olcu birimi. genelde tuz, biber, su gibi sik kullanilan malzeme miktarini belirtir. ya da belirtmez. yeterince acik oldu saniyorum.
 • (bkz: oldukca)
 • galiba benim hayatta hicbir konuda tutturamadıgım olcu.

  ------------cok bi kisisel----------------

  once rasyonel olmaya calısmıstım ama yeterince rasyonel olamadım hicbir zaman. hep iltimas gectim sevdigim seylere ve kisilere kaldı ki galiba rasyonel olabilecek kadar zeki de degilim.
  zeka da yeterince sahip olamadıgım bir ozelligim. yıllarca madem yeterince atletik yada yakısıklı degilim bari yeterince zeki olayım diye ugrastım. aslında ugrastıgımı simdi simdi anlıyorum. ben kendimi yıllarca yeterince zeki zannettim. bu bos inanc bi tek seye yaradı egomu patlayacak kadar sisirmeye. artık yeterince buyuk bir egom da yok yani.

  yıllarca kucuk isyanlar ettim ama mesela hic evden kacmaya kalkısmadım. cok sinirlendim ama sinirlendigim kimseyi dovmeye kalkısacak kadar sinirlenemedim.
  bir cok kisiden nefret ettim ama kimseyi olduremedim. kendimden nefret ettim ama asla intihar etmeye yetecek kadar degil.
  yıllarca iyi sayılacak inanclı bir musluman olmaya calıstım ama asla namaza baslayamadım.
  allahı hayatımdan cıkardım ama kimseye bunu soylemek istemiyorum.

  asık oldum 2 kere ama hic ısrar edemedim hayatımda. mucadele edecek gucu bulamadım kendimde, galiba yeterince asık olmadım hic. bando takımına girecek kadar calıstım ama 12 borazancıdan biri oldum. parasız kaldım ama hic arayacak arkadsım kalmadıgı icin taksimde mahsur kalmadım mesela. cok param oldu ama ucuk paralar degildi bunlar yani yeterince zengindce olamadım yeterince fakirde.

  yani isin aslı bulundugum konum hic bir zaman yeterince kotu yada yeterince iyi olmadı. dibe vuramadım ama zıplamadımda. ortalama oldum hep. yani tam olarak olması gerektigi gibi. yani egomun soylediginin tam tersi.

  iste tum bu sebeplerden kendimi sokakta ki evsiz sarapcılardan daha kotu hissediyo gibiyim. ama eminim yeterince kotu hissetmiyorum yani onuda ortalarda bi yerde hissediyorumdur kesin.
  cok karaktersiz omurgasız bi hayatım var gibi ama kesin onuda tam yapamamısımdır. daha omurgasızlar vardır.

  ayrıca (bkz: sarhosken entry girmek) ama o bile entry giremeyecek kadar degil.

  ------------cok bi kisisel----------------
 • kafi derecede.
 • hiçbir zaman yetmeyecek olanı betimleyen sözcük.
 • atarlara *atamayan* olurlar.

  "gerektiğinde sabırlı ol ve yaz - yeterince şey gördün, yeterince derinden hissettin ve sorunların anlamlı hale getirilecek kadar evrensel - yaz." sylvia plath - the journals of sylvia plath

  "ölene kadar yaşamak
  yeterince yaşamaktır." (33. gücün çeşitleri)
  lao tzu - ursula k. le guin yorumuyla lao tzu tao te ching

  (ilk giri tarihi: 14.7.2018)

  (bkz: yeteri kadar)
 • (bkz: muharrem ince)