şükela:  tümü | bugün
  • tanım: sosyal medyadan medet uman suser çığlığı.
    izah: kişilerin davranışlarındaki tutarsızlık. güçleri yettiği zaman, karşı tarafı, yeri gelirse kaba kuvvet kullanmaktan çekinmeyerek sindirmek.
    yetmezse, sosyal medya üzerinden yürümek.
    .
    insan tutarlı olmalı, hayatta bir duruşun olur. ya kanunlara uyarsın, şeriatın kestiği parmak acımaz deyip, abduhu eksiğiyle, tamamıyla kabul edersin.
    ya da kendin sonuçlarına katlanıp, "yargı ! dağıtırsın."
    işine gelince öyle, gelmeyince böyle olmaz.
    bizim saf temiz duygularımız da, senin manevi ego tatminine hizmet için var olmuş değil.
    .
    gerekçe: (bkz: 15 ocak 2020 devletin bana sahip çıkmaması) başlığı.
    bu arkadaş, heştegler açıyor, klavyesi de kuvvetli, populist, damardan yazmayı biliyor. ancak tutarlı değil.
    bakın bu da başka bir entrysi: #100545260. <<< bu olayda da yargıyı kendi eliyle dağıtmada bir beis görmüyor.
    işin daha ilginci;
    bu da altındaki çarpıcı bir destek entrysi: #100614015
    burada da, arkadaş, babası ve kendi yargı dağıtıyor.
    güçleri yetmeseydi, "yetiş ya kanzuk, yetiş ya ekşi"
    .
    biliyorsunuz, pek çoğumuz, kendince ! mağduriyet ! yaşadığı zaman, sözlükte, kamuoyu oluşturabilmek adına başlık açıyor.
    .
    bunu ben de yapıyorum. yadsımıyorum.
    .
    benim dikkat çekmek istediğim: "ne mağduriyet, ne değil" bunun bir tanımı olmalı.
    üzerinde "konsensüs" sağlanan konular olmalı.
    yoksa, bu başlıklar, içeriğinden bağımsız olarak, değerini yitiriyor.
    sözgelimi:
    7 yaşında, t.c. vatandaşı, lösemi hastası bir çocuk, ilaçları geri ödeme kapsamında olmadığı için, tedavisi aksıyor, hastalığı ilerliyorsa, bunun bir başlığı olsun.
    kamuoyu oluşturulsun.
    "sosyal devlet" kavramının yeter ve gerek şartlarını sağlaması için, aksama varsa, kamuoyu harekete geçirilsin.
    .
    ama sen ahmet'le tartışıyorsun. ahmet'e gücün yetmiyor, yiyorsun sopayı "dövlet bize bakhmir".
    .
    ahmet'e gücün yetiyor, pataklıyorsun. "aa hiç çekemem, kırdık ağzını burnunu, böyleleri bana denk gelmesin"
    .
    kardeş, bizim bilmediğimiz, bir "ekşi yasaları" mı var yürürlükte.
    ya da biz sözlük suseri olduğumuz için, daha mı bi ayrıcalıklıyız.
    .
    yani kanunlar, bizim çizdiğimiz çerçevede mi şekillenecek.
    .
    eksiği, gediği ayrı tartışılır. mevcut haliyle, herkes için aynı şekillenecek.