şükela:  tümü | bugün
  • el bebek gul bebek yetıstırılen ınsanların bır turlu alısamadıgı durumdur. o gune kadar ne ıhtıyacı olmussa aılesı tarafından karsılanmıstır maddı yada manevı bır sıkıntı durumu soz konusu deıldır ama bır gun gelır evden ayrılmak zorunda kalır ınsan ıste o zaman anlar got gıbı ortada kaldıgını ne care ki alısmamıstır boyle seylere ayakta durmalıdırda baska sansıda yoktur zaten ya var olacak yada yada kaybolacaktır ıste yetıskın olmak boyle bırsey bu yolun baslangıcında olanlara tavsıyem sen sen ol babana bıle guvenme en guvendıgın baban bıle ananı ..... sozudur.
  • kendi istekleriyle cevreninkilerin dengesini kurabilmesi, insanin kendisini dunyanin bir parcasi hissettmesidir.
  • 200 km/s hızla gidebilen bir araçta sadece 60 km/s ile gitmek zorunda kalmak gibi birşey...

(bkz: jeux d'enfants)

http://www.imdb.com/title/tt0364517/
  • yapmak istediklerinizle yaptıklarınızın,
    olmak istediğiniz yerle olduğunuzun,
    söylemek istediklerinizle söylediklerinizin,
    beraber olmak istediklerinizle olduklarınızın (vs.) arası gitgide açılıyorsa yetişkinsiniz demektir.

getirdiği yalnızlıkla başetmeniz için size bitmeyen günlük uğraşlar, hayat mücadeleleri, maddi hedefler, yoğunluklar, yoğunluklar, yoğunluklar verir.
    özünden, dostlarından, kendinden uzak düşürür insanı.

ve sonra "su gibi akıp geçmiş hayatlar" çıkıverir ortaya, bir şey anlaşılmamıştır.

dikkatli olmak gerek,
    hayatı da suyu da boşa akıtmamak gerek.
  • çelişkilerin azalması ; karşılaşılan olaylarda önceden verilmiş hazır karar bulundurma durumu. sağlıklı yetişebildeysek eğer
  • şöyle bir şeydir:

"...
    iki çocuk
    rahatlıkla oturduğumuz
    kapının eşiğine
    kendi başıma zor sığıyorum bugün
    büyüdükçe insan
    yalnız mı kalıyor ne?..."* *
  • çok keyifli yanlarından biri, kırtasiyeye dalıp şunu istiyorum, bunu da istiyorum diyip bir ton şey alabilmektir.
  • hosuma gitmeyendir.

"after much research and consideration about adulthood, ı've decided it's not for me. thank you for the opportunity."
  • cok ciddi sıkıntılarım var.

yasam kocum yetiskin olmak hakkında on cumle yaz dedi.
    benim cumlelerim soyle:
    -kendi cıkarın icin her yolu mubah gormektir.
    -kendi mutlulugun icin baskasının gozunun yasına bakmamaktır.
    -guc icin dalkavukluk yapmaktır.
    -cıkar catısması oldugunda en iyi dostunu bile satmaktır.
    -kotu kalpliye evrilmektir.
    -cocukca neseyi-umudu-hevesi-canlılıgı kaybetmektir.
    -masumiyeti yitirmektir.

boyle boyle negatif on dusunce yazdım.
    yasam kocum cok sasırdı.
    benim icin yetiskin olmak kendi kararlarını kendin vermektir, ekonomik ozgurluktur, istedigini istedigin gibi yapma ozgurlugudur dedi.
    ben bunların hepsini zaten yapıyorum ama icimdeki cocugu kaybetmeden yaptıgımı dusunuyorum.
    insanlara, buyuklerime elbet saygı duyuyorum ama sevgi bagıyla insanlarla hukuk kuruyorum ısrarla. yetiskin olmayı kurnaz olmakla baglıyorum hemen. ben buyumek istemiyorum diyorum.

hayatım yasıma gore ne kadar olgun oldugumu duyarak gecti.
    buyumicem diye tutturan, yasının olgunlugunda davranmayan bir insan kesinlikle degilim.
    sadece cıkar iliskisi kurmayı sevmiyorum.
    sevin beni, iyi davranın, bir adım gelene on adım geri donusum olur.
    ama mecbursun demeyin cıkar iliskisiyle, yapamıyorum, yapıma ters.
  • hastalığın tadını çıkaramamak.eskiden hasta olunca okula gitmezdin herkes seninle ilgilenirdi.şimdi bi de finallerin varsa yetişkin olmak zor

ayrıca animasyon veya çizgi film izleyince yargılanmak.seviyorum izliyorum sanane