şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkenin halihazırda eksikliğini en çok hissettiği şey. akp'nin ilk döneminde sahip olduğu yetişmiş kadroların tamamına yakınının cemaatçi olması da işin en acı tarafı. bürokratından pilotuna kadar yetiştirmiş adamlar, niyetlerini sorgulamak benim işim değil.

    "vesayeti bitirme" saikiyle tasfiye edilen kemalist asker, bürokrat ve yargı mensuplarının yerini doldurabilecek ve hiç değilse o makamlarda sakil durmayacak kadronun yalnızca cemaatçiler eliyle yetiştirilmiş olması, hükümetin ise bunu bile bile o kadroların yerine kimseyi yetiştirmeden yeni temizlik kampanyası başlatması kabul edilebilir bir "bile bile lades" hadisesi değil. danışıklı dövüşse bütün bunlar ve günün birinde bizi bitirdikten sonra kucaklaşıp barışırsa bu insanlar, o zaman anlam verebilirim işte bugün yaşadıklarımıza.

    not: bulunduğu makamın hakkını verecek eğitime ve donanıma sahip bürokratlar yok değil, ben de farkındayım ancak o insanlar o makamları eğitimleri ve donanımları sayesinde kazanmadıkları için kendilerini oraya getirenin sözüne rağmen bir icraat yapacak cesarete, cürete sahip olamazlar hiçbir zaman.