şükela:  tümü | bugün
  • ulkedeki bircok ogretmenin icinde bulundugu ogretmen grubudur bu maalesef. yetisen nesillerin eserleri olmadigini savlayabilirler; ama biz elimizden gelen her seyi yapiyoruz ve farkli nedenlerle olduramiyoruz diyebilirler ve bu baglamda durumu sahiplenmeye bilirler. iyi orneklerler herkes tarafindan sahiplenirken kotu ornekler kimse tarafindan sahiplenmez. buyuk adam olan ogrencisini her zaman sahiplenirken kotu bir kariyere sahip olan ogrencisinin ismini bile anmaz. sahiplenmek geneli sahiplenmektir. ozeli degil.

"ogretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktir"
  • yetişen yeni nesil bir tarafını yırtarak öğretmeye çalışan öğretmenlerin değil; onları engellemek için her şeyi yapan veli ve yöneticilerin eseridir. sistem adı altında acayip bir yapıyı dayatan, öğretmeni tamamen pasifize eden, eğitimcinin aldığı yoksulluk sınırının altındaki maaşa kafayı takan, tatil yapıp kafa dinlemesinden şikayet edenlerin eseridir. daha yazılacak çok şey var ama kime anlatacaksın. karşında anlayacak birileri olsa zaten her şey bu kadar kötüye gider miydi?

elbette kalitesiz öğretmenler var. ama emin olun o öğretmenler kalitesizliklerini bile ortaya koyamaz bu düzende. o derece önemsiz ve işlevsiz hale getirilmiştir öğretmenlik çünkü.
  • yeni nesil faşizm ve muhafazakarlık batağında kıvranan cehaletin eseridir. ya da ios ve android'in. öğretmeni kim s*ker.
    not: öğretmenim.
  • en büyük bahaneleri de neslin ahlak yapısının değişmesi ve eğitim sistemindeki baskılardır. madem nesil degişti(ki herşey degişir) kışın kayak merkezleri,yazın 5 yıldızlı otellere erken rezervasyon fırsatlarını takip etmek yerine yeni nesli takip edin.nesle adapte olun. eğitimizinizi ona göre verin.
    bunlara boyun eğmek eğitilmek olur. sen egitimcisin eğitilen değil.eğitim eğ kökünden gelir eğip bükmektir sen eğip bükemiyorsan üstüne şikayet ediyorsan eğitimci vasfını yitirmişsin canım öğretmenim.
  • öğrencinin dershanelere ful devam etmesi için, ortaöğretim yönetmelikleri yapboz edilip, öğrenci afları çıkarıldıktan sonra, nasıl kendi eserimizi gibi görebiliriz.