• ülkemizde kullanıcı koruyan herhangi bir yasa veya kurum olmadığı için firmaların rahatlıkla başvurduğu yöntem. yetkili servislere göre bütün hasarlar kullanıcı hatasından kaynaklanıyor, bütün ürünler kusursuz, bütün suç tüketicide...

telefonumun ekranında yaklaşık 1 cm sarı leke oluştu. telefonumu garanti süresi içinde yetklili servise gönderdim. bugün kendilerine ulaştım.

uzman görüşüne göre telefonun köşelerinde düşme/darbe izi olduğu ve sarı lekelerin bundan kaynaklandığını düşündüğü için ücretsiz onarım yapılmayacağını tarafıma ilettiler ve onarım için 110 usd+kdv istediler.

hemen şunu sordum: peki söz konusu darbeler ile ekrandaki sarı leke arasında kesin bir korelasyon var mı? bu konuda üretici firmanın herhangi bir uyarısı veya duyurusu var mı? düşen her telefonda sarı leke meydana gelecek mi?

cevap ise uzman görüşünün bu yönde olduğu ve bu görüşün kayıt altına alındığıydı ama buradaki uzman bağımsız biri değil, firmanın maaş verdiği çalışanı... neden firmasını zarara uğratsın ki?
  • su geçirmez quantum marka saatim su geçirdikten sonra idrak ettiğim gerçek.

teknik servisleri ( aynen maaşlı elemanları) benim hatam olduğunu söyledi. *dışarıda gösterdiğim bir saatçi ise bu saatin su geçireceğini söyledi. tüketici heyetine gidecektim ki söz konusu markanın yerli malı yurdun malı olduğunu öğrendim ve o kadar çabadan sonuç çıkmayacağına kanaat getirdim. artık bu markadan saat almayarak kendimce bir çözüm buldum.
  • ya cahillik ya da kurnazlıktandır.

zamanında adidas'tan, hava tabanlı günlük kullanım ayakkabısı almıştım. kısa bir süre sonra, sağ ayağın tabanı yan kısımdan patladı. yürürken fıs fıs fıs diye ses çıkarıyordur.
    hemen götürdüm ve dedim ki böyle böyle.
    ayakkabıyı aldılar, fabrikaya gönderdiler, sonra ayakkabı geldi ve teslim almam için aradılar.
    almaya gittiğimde hiçbir şey yapılmamıştı. sebebi de kullanıcı hatasıymış.

sanırım yere temas etmeden yürümem gerekiyordu.

ayakkabıyı fırlattım ve "bunu kullanıcı hatası diye gönderen yetkili alıp götüne soksun" dedim.

her şey kesinlikle kullanıcı hatası bizim memlekette.
hesabın var mı? giriş yap