şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yere kuyu kazıp girilmesi hal olan durumlar bütünü ve sorunsal olarak bize hayat dersi vererek hayatı öğrenmememizi anlatan, öğreten durumlar bütününün şu anda anlanması hali
 • ama bu hale düşen insanlara desteğim sonsuzdur. biz kancıklık bilmeyiz. kancıklığı ve hainliği öğretene zamanında cevabını vermiştik. şimdi bu ileri demokrasi şaklabanlığına, ankara tarzanı'na herkes gerekli cevabı verir umarım. vermezse zaten hakkediyoruz hepimiz bir internet sitesinde yorum yaptığımız için soruşturma geçirmeyi. (bkz: ibne basın bunu da yazın)
 • kenan evren'e dokunulmaması yönünde oy kullanan radikal devrimcilerinkinden iyi bir haldir. referandumdan devrim, akp'den sosyalist icraat beklemedikleri için en küçük bir pişmanlıkları yoktur. böyle bir iddiası olanların iddialarını hiçbir yetmez ama evet'çinin beyanına dayandıramadıklarına dikkat edilmelidir.
 • cin olmadan şeytan çarpmaya benzer. neymiş akp'den zaten sosyalist açılımlar beklemiyorlarmış, icraatlar da beklemiyorlarmış... kardeşim bunu kim iddia etti ki zaten, kim size çıkıp "ya bunlar akp'den sosyalist icraatlar bekledi" dedi. asıl denilen ve sizin dediğiniz şuydu: 12 eylül 2010 referandumunda 'evet' çıkması, türkiye'nin demokratikleşmesini sağlayacak'. bu oldu mu hayır, akp faşizanlığını artırdı mı? evet, akp daha baskıcı bir yönetim oluşturdu mu? evet, "kürt sorununda barış rüzgarları esecek" diyen de ben değil, doğan tarkan'dı. oldu mu hayır...

  12 eylül anayasası ile ehven-i şer siyaseti yapıp, yeni anayasa'nın daha demokratik olacağını söyleyenler, yani sizler, o halde bu anayasadan kaynaklanan güçler birliğinin yarattığı açık faşizanlığın vebalini boynunuzda taşıyorsunuz. ona buna statüko atfedip, "kemalist devlet" tahlillerinizle akp'yi olumlarken, çıkıp bunun hesabını soranlara "biz zaten akp'nin neo-liberal bir parti olduğunu biliyorduk" demeyin komik kaçarsınız. gerçi sizdeki de yüz, hala utanmadan, sıkılmadan konuşuyor, hala saçma sapan argümanlarla gün kurtarmaya çalışıyorsunuz.

  danıştay'ın mevcut durumu daha mı demokratik, yargıtay'ın, ysk'nın, hükümetin, meclisin? barış rüzgarları mı esiyor? biz o dönemde "bu yasalar akp'nin faşizanlığına olur verecek" derken "eki eki eki kenan evren destekçileri" bunlar gibi abidik gubidik salvolarla gün kurtarmaya çalışan sizdiniz. görüyorum ki taktik hala değişmemiş. haklı çıkan hayır cephesi, haksız çıkan 'yetmez ama evetçi'ler olmuştur. gün gibi ortada. bugünün hesabını da verin.

  (bkz: akp faşizanlığına arka çıkan yetmez ama evet'çiler) var bir de. onlar daha da fena. hala "ysk darbesiymiş" de hatip dicle'nin vekilliğinin düşürülmesi "anayasaya karşı çıkan devletin akp'ye darbesiymiş de... ulan bir susun en azından. hakkaten bak allah'ın adını veriyorum susun. daha fazla rezil rüsva olmayın.
 • kesinlikle tkp'nin hezimeti sonrası hali kadar kötü değildir. ne de olsa hala başbakanlarından aferin almakla kıvanç duyuyorlardır. her gece yatarken youtube'u açıp, erdoğan'ın "devrimci solcu işçi partili dostlarımıza da teşekkür ediyoruz" demesini izliyor ve uykuya öyle dalıyorlardır.

  sizin gibi diz çökerek yaşayacağımıza yeniliriz daha iyi.
 • bir yetmez ama evetçi olarak yetmez ama evet dediğim için çok pişmanım; halbuki hayırcılar kazansaydı, dine ve peygambere küfretmek serbest olacaktı.
  (bkz: sapla samanı karıştırmak)
 • "statükocuuu, ergenekoncuuu"* "küçüüük burjuvaaa"* dedikleri adamlara oy veren dsip'lilerin halidir
 • pek de fena değildir

  (bkz: osman can)