şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle (bkz: yetmez ama evet/@xarziyan)

  ulusalcı kesimin bitmek tükenmek bilmeyen yetmez ama evet nefretini artık anlamakta zorluk çekiyorum. bana kalırsa da yetmez ama evet diyenler referandum sürecinde akp'ye güvenmekle ciddi bir hata yaptılar. o süreçte bu kesimin içerisinde olan tanıdığım birkaç kişi de bu durumdan oldukça rahatsız ve pişmanlar. yalnız diğer taraftan yaşanan tüm olumsuzlukları bu grubun hanesine yazmanın ne kadar sıkıcı ve bayağı olduğunun görülmesi gerekiyor artık. daha da beteri akp ile referandumda sırf aynı oyu verdiler diye akp'nin yapmış olduğu tüm icraatleri de bu grup yapmış gibi bir zihin bulanıklığı yaşatılmaya çalışıyor. aynı mantıkla dönüp hayır diyenlerin yaptıklarını tüm hayırcılara yapıştırırsak emin olun bu yetmez ama evetçilerden çok parlak bir sonuç ortaya çıkmayacaktır.

  cidden artık sıkıcı sürekli aynı şeyi tekrarlamanız. yetmez ama evetçiler olmasaydı refrandumda hayır mı çıkacaktı, referandumun sonucu mu değişecekti. tamam bir ihtimak akp'ye kalkan olmaları cidden sinirleri bozmuş olabilir ama yine de bu insanların öyle ya da böyle (bizim zaten bildiğimiz) akp'nin gerçek yüzünü kafalarında azıcık da olsa "acaba" sorusu olanlara açıkca göstermiş olmak gibi katkıları oldu. yetmez ama evet'e bu kadar kafayı takacağınıza biraz da kendi ittifak kurduğunuz adamların nemenem tipler olduğunu gözünüze getirin de belki o zaman hatırlarsınız dünyanın sadece siyah ya da beyazdan ibaret olmadığını.
 • (bkz: dikilitaş)
 • kendi kıçına sokulmasını arzuladığı şeyleri duymak isteyen ulusallamacı zırtapozların fantezi sorusu. psikolojide buna bir şey diyorlar olmalı ama okumamış cahil olduğumuz için bilemeyeceğim şimdi.
 • eski ve yeni iktidarın kendi mevzilerini oluşturup sizi bu iki ucu boklu seçenekten birini seçmeye zorlamasına kendi alternatifinizi oluştururak da bu sorunun muhattabı olmaktan kurtulmanız mümkün olmuyormuş, bir de bu nasıl demlenmiş bir kafaysa her durumda akp'ye hizmet etmiş oluyormuşsunuz. söylenmek istenen basit aslında ya benim düşündüğüm gibi düşünür, benim hareket ettiğim gibi hareket edersin ya da düşmanımsın. sonra da akp'nin artık iyice gösterdiği bu canavarca yüze bakınca şaşırıyorlar nasıl bu kadar raydan çıkabilirler diye. ha işte bakınca o nefret ettiğin, tiksindiğin yüz var ya, o yüz yeni değil, o yüzü akp birilerinden miras aldı. biraz düşün, eski fotoğraflara bak görürsün mirası bırakının hangi zihniyet olduğunu.
 • yanlış bir yaklaşımdır. bu adamlara "sana ne yeter?" diye sorulmaz, "yediğin benim hakkım hesabını öbür tarafta soracağım!" denilebilir. ben diyorum, duymalarına gerek yok. vericem odunu, vericem odunu.

  hem ayrıca yetmez ama evetteki "yetmez" değişiklikler anlamında değil;

  bize akıttığın para yetmiyor lan, evet diyorum ama biraz zam yap memur'dan kestiğin mesai ücretini, köprü otoyola dayadığın zamdan elde ettiğin geliri, özelleştirmelerden kaldırdığın parayı, velhasıl, devlete gelir diye yetimden, emekliden, çalışandan, allem edip kallem edip aldığın parayı öyle kendine saklama, bize yetmiyor verdiğin, biraz daha fazla ver, anlamındaki "yetmez"dir.

  z.ö. : baba ne oldu kanınıza mı dokundu , soracam olum, yakanıza yapışacam.