şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)

  zö editi: buna inananlar varsa cidden kendinden ümidi kesmiş, şansını numerolojide, da vinci'nin şifresinde deniyor demektir. herkese farklı kitapçık dağıtıldığı için yani neredeyse 1,7 milyon kitapçık olduğu için mümkün değil. ama matematikten 7. soru "kırk" yapıyor. 23 arkadaşınızı da getirirseniz iktidar oluyorsunuz. ok kib bye.
 • çok şifrelidir. kitapçıklar kişiye özel yapıldığından dolayı parayı verenlere hazır cevapların olduğu kitapçıklar verilmiştir ve kimse farkına varmamıştır. adamlar yapmış yani bize bişey demek düşmez.
 • kıllanmamak elde değil. benim hatırladığım eskiden şıklarda eğer karşılaştırılabilir değerler varsa ya küçükten büyüğe ya da büyükten küçüğe verilirdi.
 • minareyi çalan kılıfını hazırlar hesabı farklı kitapçıklar olsa dahi o kitapçık o elemana gelecek şekilde bilgisayar onu seçmiştir.

  tabi ki rasgele. sınavda bir okulun hepsinin kız öğrencilerden oluşması gibi.
 • ygs sırasında ciddi ciddi farkettiğim, sınav çıkışında arkadaşlarıma söylediğimde ise "salak salak konuşma oğlum tesadüf falandır ya da sen yanlış görmüşsündür" şeklinde bir cevap aldığım cevaplama şeklidir. ösym alışılmadık olarak bu sınavda şıkların yerlerini değiştirmişti ama tesadüfe bakın ki "doğru cevap" olarak belirtilen şıklar olması gereken yerdeydi. haberi görene kadar, sınavın cevaplarını kontrol etmediğimden, arkadaşlarımın söylediklerine inanmıştım. ama haberle birlikte haklı olduğumu farkettim ve herşey net bir şekilde ortada.

  not: farklı kitapçıklarda şıkların yerleri değişik olduğundan bu yöntemin işe yaramadığını söyleyen arkadaşlar var. söyledikleri doğru olabilir ancak en az bir kitapçıkta dahi böyle bir olayın gerçekten işe yarıyor olması bile korkunç ve birilerinin ne denli işe yaradığının kanıtıdır.

  edit: arkadaşlar demiş ki %92.5 ihtimal tesadüfün ötesinde gibi. katılıyorum kesinlikle tesadüfün ötesinde. ve bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum. şahsen ben kontrol ettim. ve bu yöntemle 37 soru çözemedim matematikten 37 sorunun biraz abartı olduğu kanaatindeyim ama şunu iddia ediyorum "bu sınavda ösym'nin ilk kez yaptığı, şıklarının yerleri karıştırılmış her soruda, tek kelime ile bütün sorularda doğru cevabı bulmanızı sağlıyor. yani anlatmak istediğim bu yöntem uygulanabildiği bütün sorularda kesinlikle doğru yanıtı bulduruyor. 1 tane dahi yanlış yanıt buldurmuyor. yalnızca cevaplandıramadığı sorular kalıyor. ve bu yalnızca matematikle sınırlı değil. yani bu tekniğin "uygulanabildiği sorular üzerindeki" doğru cevap verme ihtimali %100'dür. ve yuh diyorum...
 • şüphesiz ki küçük bir tesadüftür... gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
 • artık her şeyi beklediğimden şaşırmadığımdır. olabilitesi varmış gibi gelendir.
 • daha dikkatli incelediğinizde gizli hesap numarası, şifresi ve içindeki yüklü miktar çıkar.

  sanırım sınavla falan uğraşmayın direkt parayı yemeye başlayın mesajı veriyorlar, anlayamadım tam.
 • ilkokuldan beri pesinden oldugum sey. demekki cok erken yasta baslamisim ben yok yok dunyaya cok erken gelmisim. valla billa bak hep diyodum ki bu cevap anahtarlarinin bir forumulu olmali. bu yuzden hep sinifta kaliyomusum demekki. keske ygs 2011'e girseydim tuh ya.

  edit: cok bozuk imlayi bozuk hale getirdim. daha iyisi gelemedi elimden.