şükela:  tümü | bugün
  • çok itici buluyorum bu kelimeyi. kullanan kişiye de yavşak muamelesi yapıyorum...
  • kullananlara ana avrat küfür etmekte sakınca görmediğim chat dili ve edebiyatında "ya" sözcüğünün yerine kullanılan saçmalık.
  • kullananı allah yharattı demeden dövmek istediğim ünlem desen değil, söz desen değil, tikky sesi.
  • "ya" kelimesinin çette yüz bulmuş halidir.kullanan erkeklere oğlan muamelesi yaparım.
  • ks. ıslak havlunun verdiği acıyı o kadar çok seviyorum ki.
  • tamam, herkesin aynı olmasını bekleyemeyiz. insanları diğer insanlara zarar vermeyen davranış biçimlerine göre yargılayamayız.

bir noktada chok, shok, chilek de kabul edilebilir. her zaman değil, ama bir noktada "ingilizce harflerle yazılmış, tamamdır" diyebiliriz.

ama yha nedir canlar, biri bunu bana söylesin. biz de irc kullandık. zamanında k yerine q koymuşluğumuz bile vardır. hala dost sohbetlerinde "aq" kullandığımız görülür. ingilizceye özeniriz ırsi olarak.

ama yha nedir ulan? hangi amaçla türemiştir? hayır, yahu ile ya'nın karşımı falan değil. yahu anlamı yok çünkü. doğrudan "ya" ünlemine h harfi girmiş. neden arkadaşım, neden canım, neden?
  • yurt haber ajansı'nın kısaltılmışı. eskiden kanal 7 bünyesinde böyle bir ajans vardı, ekranın sol üst köşesinde insanın gözünü alan yha harflerinden oluşmuş cırtlak bir logo kullanırlardı. böylece hiç bir tv kanalı logonun üstünü kapatmayı beceremezdi. ihlas haber ajansı ve cihan haber ajansı gibi dişli rakiplere fazla dayanamadığı için kapatıldı.
  • cnm'dan sonra geldiğinde kurallı tepki cümlesi olduğu varsayılmış, emoların default ayarı yapıldıktan sonraki açılış ekranında görülen yazı.
  • (bkz: #15570946)
  • 25 yaş üzerinde kıllı kılçıklı adamdan duyulduğunda bünyede ölme isteği uyandırabilir. genelde cümle sonunda kullanılır. kimi durumlarda hemen ardından "xd" kullanıldığı da gözlemlenmiştir.

örnek: " ....qanqa yhaa xdxd xd"