şükela:  tümü | bugün
 • ekşide kendisinden bilgi almak için girdiğim başlık. gezi olayları nedeniyle tutuklanan aktivist. mahkemede kendisine isnat edilen suçun delillerine ulaşılamamış olmasına rağmen (yaptığı toplantıların içeriğinin bilinmemesinden rağmen) suç şüphesi oluşturduğu kanaatine varılmış.
  gazeteduvar'da aşağıdaki bilgi verilmekle beraber (sadece akademik kariyeri anlatılmış) kim olduğu ile ilgili yeterli bilgiye ulaşamadığım kişidir.
  "yiğit aksakoğlu kimdir?

  yıldız teknik üniversitesi inşaat mühendisliği bölümü mezunu olan yiğit aksakoğlu, yüksek lisans eğitimini londra üniversitesi’ne bağlı london school of economics’de stk yönetimi alanında yaptı. istanbul bilgi üniversitesi, stk eğitim ve araştırma merkezi’nde 2003-2008 yılları arasında çalışmış, stk eğitim ve sertifika programı’nda savunuculuk, örgüt yönetimi ve proje döngüsü yönetimi gibi çeşitli eğitimler vermiştir. istanbul bilgi üniversitesi yayınları’ndan sivil toplum kuruluşlarına yönelik yayımlanan stk çalışmaları – eğitim dizisi’nden çıkan proje döngüsü yönetimi ve savunuculuk ve politikaları etkileme kitaplarına katkıda bulunmuştur. sosyal projeler ve stk yönetimi yüksek lisans programında proje döngüsü yönetimi dersleri vermiştir. halen bernard van leer vakfı’nın türkiye temsilcisi olarak çalışmaktadır."
 • yüze türk adaleti gene kara mizah şahaseri bir çalışmaya imza atmış aksakoğlu'nun soruşturmasında;

  "sivil toplum çalışanı yiğit aksakoğlu tutuklandı. aksakoğlu’na yönelik sorguda 100 sayfaya varan telefon dinlemelerinin ve takiplerin sorulduğu öğrenildi. aksakoğlu’na bu kapsamda “şebeke kimlerden oluşuyor” sorusu da yöneltildi. soruda geçen “şebeke”nin ab başkanlığı’na dönüştürülen ab bakanlığı ve ab delegasyonu’nun da destek verdiği, bilgi üniversitesi’nce yürütülen, gençlerin katılımcılığını arttırmaya yönelik projenin ismi olduğu ortaya çıktı. avukatları, aksakoğlu’nun tutukluluğuna itiraz etti."

  http://t24.com.tr/…sebeke-kimlerden-olusuyor,753301

  hep diyorum, aziz nesin'in ardılları nerdesiniz
 • bugünkü duruşmada tahliye edilmesine karar verilmiş.

  https://twitter.com/…org/status/1143560210910498818
 • "bernard van leer foundation" türkiye temsilcisi