şükela:  tümü | bugün
130 entry daha
  • an itibariyle "...tahtanın kediye döndüğünü gördünüz mü?" diyebilen insan.
  • neden sodyumla klor birleşip tuz oluşturur diye sormak istediğim homo sapiens.

nedeeeeeeen!
  • evrim teorisinin tartışıldığı programda sözde tarafsız olan, özde saçmalayan aptalca sorularıyla beni çıldırtan, konukların nasıl sabrettiğini merak ettiğim dana yalama saçlı insan.
  • evrimcilere sorduğu soruları değil televizyon kanalında, kahvede okey oynarken bile sorsa böyle aptal sorulara dayanamayıp okey tahtasını kafasına tıklatırdım. nedeeeen diye devam ederse iş kavgaya kadar giderdi zannedersem.
  • kendisi ile ilgili düşüncelerimin yanlış çıkmasından üzüntü duyduğum kişi

(bkz: yiğit bulut/@guve)
  • peki tahtadan sunucu olur mu diye sormak istiyorum kendisine.
    (bkz: ne o zoruna mı gitti)
  • bir "gülle" örneğinden bahsediyor. yaklaşık olarak diyor ki: '5 milyar yıldır bir güllenin yamaçtan yuvarlandığını görüyoruz. başlangıçta o gülleyi o dağın tepesine kim koydu?'*

bir cevap vermek istiyorum: bak arkadaşım bilim böyle birşey gördüğünde der ki: dağın tepesinden rastgele bir kaya parçası yuvarlanmıştır, sonra bu yuvarlanma esnasında bunun çevresi aşınıp sonuçta ortaya küre benzeri şekilli bir cisim ortaya çıkmıştır. sen bu cisme "gülle" diyorsun. bu bir hipotez.

sonra bununla ilgili deneyler yapıyoruz. jeolojik kayıtlara bakıyoruz, buna benzer başka yuvarlak cisimler de var. sonra deneylere bakıyoruz. yuvarlanan cisimlerin köşeli tarafları pürüzsüz taraflarından daha hızlı aşınıyor. bütün bunlar o hiptezi desteklediyse biz de buna artık teori demeye başlıyoruz.

ama şimdi çıkıp sen bu süreçlerin tamamını yok sayıp; 'bu mükemmel gülleyi oraya kim koydu?' diyorsun. olmuyor anlaşamıyoruz.
  • kambriyen patlaması'nı allah'a bağlıyacam diye bilinçli patlatma diyerek yaran inanan.
  • yiğit bulut'u piyasada dolandığı önümüzdeki 7 yıl boyunca evrim tartışmasındaki seleksiyon olasılıklarına dair gerçekleştirdiği, 'maymuna hamlet'i kim üflüyor!?, bana onu izah edin.' metafor retoriği ile hatırlayacağım. 'üflemek' hangi yüzyıldan kalma bir terminolojinin akıntısıysa artık...
3145 entry daha