şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni milli gururlarımızdan biri. sporun, hem de kendi çapında bir spor değil; dünya şampiyonluğuna uzanan sporun hiçbir engel tanımadığını kanıtlayan isimlerden biri.

  yiğit'in takım arkadaşlarıyla beraber türkiye'yi temsil ettiği w1 milli takımı, geçtiğimiz günlerde 2 rekor kırarak dünya şampiyonu oldu!

  bakın, milli takımımızdan bahsediyorum, dünya şampiyonluğu diyorum.

  tüm engellere rağmen aylarca ne kadar çalıştığına, bu şampiyonluk için ne kadar emek verdiğine bizzat şahitim.

  bunda yiğit'e ne 4 yıl önce başına düşen bir stant ile boynunun kırılması, ne de geçirdiği omirilik felci bir engel oldu. takım arkadaşları ile birlikte inandı, azmetti. elleri başta yayı bile tutamayacak kuvvetteyken, aylarca lastik çekerek kendini hazırladı. zaten şurada da anlatmış.

  ve azim gerçekten şampiyonluk getirdi. türkiye'yi milli anlamda gururlandıracak muhteşem bir başarıya imza attı. bu ismi ve arkadaşlarını herkes tanımalı. milli bir futbol müsabakasında zafer kazanmadı belki ama; yine de bilinmeli bu başarı. yayılmalı!
 • deniz satar'ın anlatımıyla da şu kişidir: https://www.youtube.com/watch?v=wi2j8d0xweg
 • https://twitter.com/…aner/status/916331222174978050

  demek ki isteyince oluyormuş dedirten, milyonluk başarısızlıklara örnek olması gereken sporcu gibi sporcu...
 • 1992 trabzon doğumlu milli okçudur. pekin'de düzenlenen 2017 paralimpik dünya şampiyonasında türk milli takımına altın madalyayı rekor kırarak getiren ekibin içindedir. 2013 yılında üniversitede arkadaşını ziyaret ettiği sırada üzerine devrilen standın boyun omurunu kırması sonucu felç geçirmiş ancak yılmamış ve ülkesine altın madalya kazandıran ekibin içinde yer alarak bu gururu bizlere yaşatmıştır. bireysel yarışta 4. olarak son anda bronz madalyayı kaçırmış olsa da daha genç olduğu için ilerde bireysel branşta da altın madalya kazanacağına inanıyoruz.