şükela:  tümü | bugün
  • biz nerelerde bu adam derken; "aşk nerede olması gerektiğine karar vermektir" demiş meğer.
    amsterdam'a yasemin'inin yanına gitmiş.
    oradan mutluluk haberleri ve güzel işler ısmarlıyorum kendisine, sanırım yanına bir çikolata filan da ekleyip getirir, buralara uğrarsa.
  • üçüncü tekil şahıs adlı şiiri :

davetiyeler, odalar
    ve localar iki kişilik
    ya tek gidersin bi koltukta
    ya biletler; iki kişilik

ya tek kişiliktir bi yatak
    ya yalnız yatılmaz; iki kişilik
    ya tek taraflıdır bi aşk
    o da severse; iki kişilik

başka kaç kişiyi seversen sev
    bir sevda yalnız iki kişilik
    hele baş başa bi akşamda
    masalar hep iki kişilik

peki sen kimsin dediler bana
    dedim üçüncü tekil kişilik
    peki dostluk var mı dünyada
    dedim dünya iki kişilik
    çocuktuk çoktuk oysa
    çok üzgünüm şimdilik
  • tatlı biri, iyi senarist, okumuş adam...ama kendine daha az hayran ve tüm dünyaya daha az düzeyde kızgın, nobran, eleştirel olabilseydi , kendi zekasını, yeteneğini ve başarısını tuhaf biçimde yüceltip, başkalarınınkini de o denli hakir görmeseydi, "yüksel ki yerin bu yer değildir" olabilirdi, ama olamadı ve dahi hiçbir zaman olamayacak.yazık mı ?bence çok yazık.
  • kavak yelleri adlı dizinin, her bölüme yaratıcı isimler veren senaristi. bazen bu isme uygun şiirler de yazarak bizi bizden almaktadır.

misal 33. bölüm-gerçek yalanlar:

ne kadar da safmışız
    masallar hep yalanmış
    şu kırmızı başlıklı kız
    en az kurt kadar varmış
    rapunzel zamanında
    küt saç daha modaymış
    ve en hain kahramanlar
    en masum olanlarmış
    ağustos böceği kaset
    karınca senet yapmış
    yalan söyleyeninse
    burnu hiç uzamazmış
    meğer aslanlar susar
    aynalar konuşmazmış
    güzeller ve düşmanlar
    hiç mi hiç uyumazmış
    kurşun asker silahlı
    polyanna düzenbazmış
    don kişot’la savaşı
    değirmenler kazanmış

masallarla büyürsen
    normaldir bu olanlar
    özetleri dinledin
    şimdi gerçek yalanlar
  • (bkz: kavak yelleri)
  • hani şimdi hedef gösteriyor gibi oldu biraz ama şöyle bi'şi paylaşmış leyla ile mecnun hakkında;

http://twitter.com/…myahu/status/143793792309403649

elbette eleştiri hakkı olan adamdır ama evvela kendi yaptığı işler belli bi kalitede mi veyahut ortaya ne koymuş bu arkadaş ona bakmak gerekir, sonra ortada olanı ve ortada olanı izleyeni yerin dibine sokarsın hacıt.
  • su ana kadar hakkinda nasil bir seyler yazilmamis hayretiyle yaziyorum.
    sinav filminin senaristidir. 23 aralik 1977 dogumlu, genc ve basarili bir sinema adamidir. kendisini, yillar ilerledikce hepimizi keyiflendirecek bir cok sinema projesinde gorecege benziyor ve sabirsizlikla bekliyoruz.
  • senaristliğini üstlendiği "uzun hikaye" adlı filmi yakan adam.

--- spoiler ---

yakan adam: şimdi mevsim sonbahar, az biraz hüzün mevsimin fıtratında var ama bu film mevsimsiz ağlatıyor. bu adam öyle güzel şeyler yazmış ki neye hüzünleneceğinizi şaşırıyorsunuz. helal olsun.
    --- spoiler ---

düzeltme: pucca küçük aptal'ın büyük dünyası adlı filmin senaryosunu yazmış, kimse bana ideallerden, hayallerden bahsetmesin.
  • ekşi sözlük'ü aktif olarak takip eden senarist. kalemini ve yaptığı işleri severim, saygı da duyarım mesleki kişiliğine; ancak twitter'da çok farklı bir karaktere bürünüyor sanki bu adam. fazla asabi, fazla ukala. egosal sorunları olduğunu düşünüyorum. her şeyin iyisini, doğrusunu sadece kendisi biliyormuş gibi bir tavrı var. fikirlerine katılmayanları takipçilerinin gözü önünde rencide etmekten de büyük haz duyuyor gördüğüm kadarıyla. ben düşüncelerinin çoğunluğuna katılan tarafım ama üslubunun çok yanlış olduğunu fark etse ve kendini birazcık frenlese keşke.
  • aşık veysel, metin erksan, altın portakal hakkında çok güzel bir yazı yazmıştır tumblr hesabında.

http://yigitguralp.tumblr.com/…el-ve-altin-portakal