• "deniz tutkum devam ediyor. bana binalar iyi gelmiyor. en son bodrum’da bir yarışa katıldım. suyla olan ilişkimi geçen gün bir arkadaşıma; “bir deniz kıyısına gidip üzerimdeki her şeyi çıkarıp suya atlayıp bir süre suyun altında kalmak istiyorum” diye anlattım. su ve toprak çok özel şeyler."

(bkz: hürriyet gazetesi)
    (bkz: röportaj)
  • lost ve person of interest dizileri için türk cast oluşturulsa benjamin linus ve harold finch rollerini oynayabilecek tek türk oyuncu.

göz renginden midir bilmem ama michael emerson havası var kendisinde
  • ülkemizde yaşayan en underrated oyunculardan biridir. belki yapımcılar hakkını verip en popüler işlerini kendisine emanet ediyorlar ama yıllardır sürdürdüğü istikrarlı ve harikulade oyunculuk performansıyla özşener'in sabah akşam konuşulması gerekirdi. tabii göz önünde olmayı pek de istemediğini düşünüyorum, o da işin başka bir boyutu.
  • matrix filminde neo karakterini oynamıştır.
  • 6 nisan 1972 izmir/karşıyaka doğumlu tiyatro/sinema ve dizi oyuncusu. 8 tiyatro oyununda, 36 yapımda yer almıştır. tiyatro oyunları hariç yer aldığı tüm yapımları izledim.

1.75 boyundadır.
    solaktır.
    iyi dercede ingilizce ve fransızca bilmektedir.
    evli değildir(bir ara aylin aslım denen tipsiz bağyanla takılmıştır)
    yıldız teknik üniversitesi, elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunudur. koç üniversitesinde işletme master'ı yapmıştır.
    1994 yılında studio oyuncuları topluluğunda eğitim almaya başladı. şahika tekand'ın öğrencisidir, oyunculuğun yanısıra seslendirme yapmaktadır.
    bir tane avukat kız kardeşi var.
    yoga yapmayı, yelkenli ile açılmayı, yemek yapmayı çok sever.
    tango dersleri almıştır.
    koç burcudur.
    askerde ingilizce öğretmenliği yapmıştır.

2017 çıkışlı işe yarar bir şey filmi ile özlemimi giderse de, cesur ve güzel isimli dizide görmekten hiç hoşnut değilim. bu adam kendini dandik dizilerde heba ediyor, sırf intikam isimli aşırı gereksiz dizide oynuyor diye ona bile katlanmıştım. keşke daha çok sinema filmlerinde yer alsa. kendini pazarlamayı bilmiyor, yoksa yetenek/tip/ses tonu/kültür vs her şey var adamda.
  • matrix filminde neo karakterini oynamamıştır.

matrix filminde trinity karakterini de oynamamıştır.

binaenaleyh matrix filminde oynamamıştır.
  • yıllardır en beğendiğim oyuncu.

bugün bir oyunda karşılaştık, sakallı halini daha önce görmemiştim. masada arkadaşlarıyla konuşuyordu yüzüne bakıp "aa sanki yiğit özşeneri anımsatıyor bu çocuk, aa evet ya ama o böyle sakallı mıydı, ohaa bu yiğit özşener" diye aklımdan geçirip emin olduğumda kendisine gülümsedim.
    konuşmakta mümkündü, çok iletişimli birine benziyordu, böyle tam kaş, likya yolu insanı. doğa ve hayvan seviyor, insan seviyor. biraz instagramdan baktım da jefferson airplane'den white rabbit'i paylaşmış aylar önce, iyi oldu şimdi onu dinliyorum.

godo'yu beklerkende de ne harikaydı ama " bir anda oldu, her şey bir anda oldu, ben bir gecede kör oldum..."

güzel oyuncu güzel insan bir gün oynamayı en çok istediğim kişi.
  • linkteki nightlife adlı şarkıyı seslenmiştir, iyi de etmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=pbblg3v2yty
  • dacia duster reklamında oynamış iki gözümün çiçeği.
    yok link filan arayın, bulun.
  • türkiyenin -çıplak gözle seyretme şerefine de nail olduğum- en iyi erkek oyuncularından biri.
hesabın var mı? giriş yap