1. tr deki iyi futbol yazarlarindan. barcelona 'da klubun yapisini ogrenmek icin 1 sene staj yapmi$, yillarca izmir'de basketbol oynami$, $u anda radikal gazetesinin yazi i$leri muduru. ayrica her pazar cok da guzel yazar. hatirladigim kadariyla gazete pazar'i cikaranlardandi. ve yine yanli$ hatirlamiyor ve gotumden de uydurmuyorsam 2001 avruba basketbol sampiyonasinin organizatoruydu. ve fakat buna verilen sozler yerine getirilmeyince istafa etmek durumunda kalmi$ti. eger bu gorevine devam edebilseydi sampiyonin gelmi$ gecmi$ en iyilerinden olabilecegine kesin gozuyle bakmaktaydim. basketbol hakkinda yazmamak icin cok hakli sebeplere de sahiptir.
  2. ekrana çıktığında ağzım açık seyrettiğim güzel insan, basketbol gurusu. entellektüel bakış açısıyla yazması ve olaylara biraz daha tepeden bakabilmesiyle göz dolduran, bir dönem fast breakde harika, bilgilendirici yazılar yazan; işine gelmeyenlerin tepkisini çeken güzide yazar. herhangi bir spor dalında genel bilgisi ve görgüsü de bulunmaktadır.
  3. topla oynanan butun sporları seven,bogazici sosyoloji mezunu,mütevazi,uzun boylu,işin haticesine bakmayı tercih eden spor yazarı
  4. vatan'daki köşesinde avrupa şampiyonası hezimeti sonrası, milli takım teknik ekibine ve yöneticilerine giydiren, sözün özü gibi bir mini-köşe'de ise sözlükten bir entryye (#3307750) yer veren spor adamı.
  5. dünyanın en hızlı sporlarından biri olan basketbolu bu kadar ağır konuşarak anlatmayı başarabilen adam, tenrik ederim. ettim.
  6. 2001 avrupa basketbol şampiyonası organizatörü iken kendisine yazdığım, şampiyona birçok ile yayılsın biz izmirde, bursalılar bursada, antalyalılar antalyada maç seyretsin; basketbol ateşi türkiyeye yayılsın özetli gaz maile, ah ulan ah yapabilsem ben yapacam ama dinletemiyorum ki havasında bir cevap yazan; kısa süre sonra da görevinden ayrılan değerli spor otoritesi. keşke imkanı olsa da cnn türkteki toto programı basın tribününün yerine doğru düzgün bir spor yapımında ekrana çıksa.

yiğiter uluğ hakkında bilgi verin