• halbuki biz zamanında ne güzel eğleniyorduk:

(bkz: bırak bu işleri devlet su işleri)
  • ya on sene "caz yapma" tabirini kullanıp bunlara laf etmeniz beni bitiriyor. her nesil kendi dilini doğuracaktır arkadaşlar, bundan iki sonraki nesli düşünün bir de. yonja chatlogları yayınlansa insan içine çıkamayacak olmanıza rağmen çok ilginç şeylere sinirleniyorsunuz.

tanım: son zamanlarda gençler arasında kullanılan birtakım tabirlerdir.
  • kelimeler sevimsiz olsa bile oğlumla iletişim kurarken rahatlık sağliyor ve işimi kolaylaştırıyor. iki saat laf anlatmak yerine boş yapma dediğim zaman ok boomer diyip konuyu anlıyor...
  • z kuşağı değilim ancak ş harfi yerine $ işareti koyup, küçüklü büyüklü yazıp, sesli harfleri kullanmadan bir internet dili yaratmış neslin bu kelimeler yüzünden gençleri ezmesini anlamıyorum. 30 yaşına gelip patronlara mail atarken sizi uyaran word sayesinde düzeldiniz, o yüzden boş yapmayın *
  • z neslinin özeti olan kombinasyon.

o değil de bizim de ağzımıza yapışıyor bunlar sağda solda. geçen 60 yaşındaki babama “sal beni” dedim. tartıştığım manava “boş yapma koy şunları poşete” dedim. kendim devastated biri olduğum için yıkık’ı kullanmama gerek yok. bir tek şu paçöz devamke’yi kullanmadım bugüne kadar.
  • baş tacısın (lann)
    seviliyorsun (bak hala)
    böyle gelsem ne yapabilirsin ki (ağzını yüzünü skerim)
  • en nefret ettiğimse "cringe"

bir kişiyi veya bir şeyi tanımlamak için kullanılır. o kadar itici, o kadar rezil, o kadar eziktir ki siz onun yerine utanırsınız.
  • zamanında 'herıld yani' duymuşluğumuz var.

yargılamayın lan çocukları!
  • (bkz: aga be)
  • "x de yapmazsın ya"
hesabın var mı? giriş yap