• tiki jargonunun son kelimelerinden biri olan bu saçmalığın kökeninin futbol olduğunu düşünüyorum. şöyle ki, futbolseverler bilir, bir futbol stadı tıklım tıklım dolu olduğunda ve stadda büyük bir coşku yaşandığında durumu betimlemek için kullanılan klişe "stad adeta yıkılıyor" şeklindedir, yani insanların kalabalığından, gürültüsünden zıplamasından vs dolayı. tiki ağzında bu kelimenin ilk kullanılışının ise "ortam çok güzel, kalabalık, çok renkli, herkes orada" anlamında, "bu akşam laila/reina vs yıkılıyor" şeklinde olduğunu vaktiyle radikal2'de okumuştum. bunun stad için yapılan betimlemeyle paralel olduğu açık. ancak sanırım tiki ağzında daha sonra sadece renkli, kalabalık ve bu nedenle hoşa giden ortamları anlatmak için değil bir şekilde hoşa giden herşey için kullanılmaya başlandı ve anlam kaymasına uğradı.
  • peyami safa'nin bir tereddudun romani adli eserinde, bir hezeyanin icinden haykirarak insanin tuylerini diken diken ettirdigi bolum..
    "yikiliyor, hersey yikiliyor!"
  • yeni tofita reklamında konuşan ablamızın ağzından birkaç saniyede bir çıkan kelime.
  • sözlükteki tikiler tarafından "yarılıyooooo" olarak değiştirilebilecek acayip şey.
  • yikiliyo seklinde okunan mide bulandirici kelime.
  • bi boka benzetemedigim, benzetme.
  • halen bu müthiş sözün fevkine varamadım. iyi bir şey olsa gerek...
  • hasbel kader kral tv'de rastladigim klibi sonuna kadar izledim, sirf soyleyen amelenin (hakikaten bir amelesin evladim kusura bakma, o matrix olayi filan nedir oyle, aman aman) ismini ogrenmek icin bu eziyete katlandigim, ancak avucumu yalamama neden olmus sarki.
  • kaynak kişi olarak yıldo veya kuşum aydın'ı gösterebileceğim abuk kelime. üzerinde fazla yazı yazmaya bile değmez tiki ağzının en yavşak hali
hesabın var mı? giriş yap