şükela:  tümü | bugün
  • nobel ekonomi ödülünü kıl payı kaçıran damat berat albayrağın enflasyonla mücadele mottosu.
    habertürk'ün haberine göre konu tam olarak şöyle:
    "toplantıya bine akın küçük ve orta ölçekli (kobi) firmanın yöneticisinin katılması bekleniyor. habertürk'ün edindiği bilgiye göre toplantıya migros, bim, a101 gibi market zincirlerinin üst düzey yöneticileri başta olmak üzere iş dünyasından pek çok isim davet edildi. edinilen bilgilere göre bakan albayrak toplantıda şirketlerden yılsonuna kadar ürünlere zam yapmamalarını ve yerli ürünlere öncelik vermelerini isteyecek.

dünya gazetesinin haberine göre iş dünyasına sattığı ürünlerin fiyatını en az yüzde 10 aşağı çekerek enflasyonla mücadele seferberliğine katılma çağrısı yapılacak."
  • özetle "hele bir durun şu yerel seçim geçsin, sonra çıkarırsınız acısını" demiş damat efendi. ortamlarda enflasyonla mücadele dersiniz kim bilecek.
  • mango %120 zam yapsın, içinde hiç yün olmayan akrilik kabanlar zara'da 1500'den başlasın, hm sentetik ipten makina örgüsü kazağa 200 tl etiket koysun, ninewest amerika'da 30 dolarlık ayakkabısını burada bir de %40 indirim + 100 tl indirimle 600 tlye bize kakalasın bence de yıl sonuna kadar zam yapmasın kimse haklısınız bakanım.. (evet geçenlerde bir avm yapayım dedim yapmaz olaydım.)
    temel tüketimden örnek vermedim takdir ederseniz ki adı üstünde temel tüketim. yukarıda saydıklarım alınmasa da olur ama bir insan yaşamak için en azından ekmeğe muhtaç ve 4 kişilik bir aileyi doyuracak günlük ekmek tüketimi şu an 5 lirayı aşıyor ayda en iyi hesap 150 lira eder sadece ekmek ve uzmanlar bunlar iyi günlerimiz diyor. türk telekom satışı usülsüzlüğü tartışılmıyor, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi tartışılmıyor , kamudaki lüks harcamalar tartışılmıyor, hediye uçaklar tartışılmıyor, ihaleler sorgulanmıyor daha doğrusu bunları yapacak cesaret kimsede bırakılmıyor ben gerçek gazetecilerin kaldığını da sanmıyorum mckinsey'i yalamaya devam sonra zaten kandırıldık diyorsunuz en kolayından hadi bakalım.
  • seçimi bi atlayalım da güncellemeleri sonra yaparız..
    ya yeni yılda??

lafı da var..
    (bkz: sikmeseler bari)
  • köprüyü geçince binersiniz tepelerine talimatıdır.
  • 2019 yılı maaş zamları belirleneceğinden zamları öteleme ve göreceli olarak enflasyonu düşük gösterip maaşlara düşük zam yapabilme çağrısı. aynı zamanda milleti esnaf ve ücretliler diye ikiye bölen ulusa sesleniş.