şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ylang ylang)
 • kardesimin kaşları besliyor diye almasi akabinde yilan fobimin canlinin kendisiyle sınırlı olmadığını anlamamı sağlayan ürün. sanki yağ sıcak süt işlevi görecek ve yılan "yağımı çıkardınız" diye hesap sormaya gelecek gibi hissediyorum. tırsıyorum. evimde istemiyorum. şişe ise iyice sinir bozuyor. küçük, en adisinden kahverengi bir yağ şişesi, üstünde kocaman bir kobranın en dayı halinde çekilmiş etiketin üçte ikisini kaplayan fotoğrafı ve arapca olduğunu tahmin ettiğim yazılar. içindeki yılan yağı bile olmayabilir inceltilmiş gres belki de ama bu kadar irrite edici bir ürün görmedim ben.
 • saç dökülmesine karşı ya da saçı hızlı uzatma amaçlı kullanılabiliyormuş. "sakal çıkartmak" gibi işlevleri de varmış.
 • saçları beslemesinin ve saç dökülmesini önlemesinin yanında kepeği ve saç kırılmalarını önlemek saçın parlak gözükmesini sağlamak gibi marifetleri de varmış bu yağın.
 • karınca larvasının bilmemnesiyle beraber bende en çok tiksinti yaratan şeydir.yağ kafaya sürülür mü be? ıyyyy.
 • dusun dusun icinden cikamadigim bir yag cinsidir. karinca yumurtasi yagi miydi, karinca yagi miydi neydi bisey daha vardi. onun kuzenidir sanirim. ama oburu kil doksun diye satilirken bu da kil cikarsin diye satiliyor anlasildigi kadariyla. surungenin yagi kil cikarir ama cok ayaklinin yagi kil doker midir nedir?
  bir yandan da soyle dusnmekteyim: ucuz ucuz fiyatlara satiliyorsa, saf bir yag da degildir herhalde. onca yilani tut, yagini cikar. kaca mal olur ki? hem acaba yilanin yagi midir bu sahiden? yani adi yilan yagi olan ve zittiropompkus virkus bitkisinin yagi da ayni adla aniliyor olabilemez mi acaba? karinca yagi icin de ayni dusuncelerim gecerli. kac bin milyon karincadan cikar ki bir tup yag? ahmet maranki'den tez zamanda cevap bekliyorum. olmadi saracoglu'da verebilir bunun cevabini.
 • hiç bi boka yaramayan yağ.evet, sözlük okuyucuları:günlerden cuma idi.perşembe akşamı yılan yagımı sürmüş daha sonra uyumuştum.ertesi sabah erken kalkıp,okul servisimi beklemekteydim.sarıya çalan saçlarım artık siyaha dönüşmüştü.sürekli kulagımda bir sinek vızıltısı.serviste tam geçikicek günü bulmuştu.beş dakika daha geç kalsa kafam hayvanat bahçesine dönüşücekti.tam 5 gün kafamdan çıkmadı o yag.en sonunda tek çözüm:saçlarımı sabunla yıkadım.bu seferde semsert olmuştu.lanet ettim o gün o yılan yagına ve and içtim. o yılanı bulup ellerimle gebertmeye....
 • aktardan aldığım bilgiye göre, küçük şişeli yılan yağı, 1 kutu şampuanın içine dökülüp karıştırılmak suretiyle saça her banyoda (kullanmadan önce çalkalayarak) uygulanmalıymış. saç uzatmada çok ciddi etkisi varmış, ama denemedim tavsiye edemiycek gibiyim..
 • saçları yaşı(tlar)ına göre fazlaca dökülen bir arkadaşım bu mereti kullanıyor bi süredir. faydasını görüyormuş. tabii farklı şehirlerde olduğumuzdan ben arkadaşın başında ne olup bittiğini bilmiyorum. sonra bu yılan yağından iki şişe de bana hediye etti. evde duruyor bir aydır. bazan üşeniyorum bazan korkuyorum kullanmaya. bendeki orta doğu mamulü. markanın adı da "cobra". daha bir itici oluyor. zehir mi lan bu filan diye düşündüm bir iki kere.
  neyse, buraya kadar normal de dün gece işler biraz boka sardı.
  rüyama girdi bu yağ: yağı kafama sürüyorum ve bir süre sonra bana bir haller oluyor, sonra anlıyorum ki zehirlenmişim, yani derimden nüfuz etmiş zehir. derken televizyonu açıyorum, bir belgesel var; yılan yağında zehir olma riskinden bahsediyor. kalbim yerinden çıkacak gibi atıyor. derken rüya bitiyor ya da ben hatırlamıyorum. ama ölmediğimden eminim.
  galiba atacağım ben bu yağı.