• planet earth ii 'nin ilk bölümünün kahramanı manyak hayvan.

yeni doğan iguanamız, açlıktan zombi'ye dönüşmüş yılanların arasında kendini bulur. "beyin, beyin!" diye tıslayarak yığınlar halinde üzerine gelen yılanlardan kaçmak için bütün gücüyle forrest gump'tan bile hızlı koşması, üzerine atlayan yılanlardan sıyrılması ve bir jackie chan edasıyla kayadan kayaya atlayıp zıplaması gerekecektir.

mekan galapagos adalarından biri olan fernandina adası.

başlık taşınma sonrası not: otobur iguana'yı, normalde geyik yiyen comodo ejderi yapan moderasyonu kutluyorum.

not 2: hızlı düzelttiler tebrik ederim.
  • olum burası neresi söyleyin de yanlışlıkla falan yolumuz düşer aq belli olmaz şuraya bak metre kareye 10 yılan düşüyor.
  • gerilim dolu dakikalara sebebiyet veren mucizevi ejder.
    https://www.izlesene.com/…kan-comodo-ejderi/9574400
  • fakat yılanlardan kaçtıktan sonra gotham'ı yine kurtarmış batman rahatlığıyla ufka bakması?
  • yılanların önden bir kişiyi yollayıp pusu ortaya çıkınca akın akın kayalardan akması.

iguana yakalanınca heyecandan yılanların birbirine sarılması, iguananın kendisine gerçekten sarılmakta olan tek yılandan kurtulması.

kayalara ilk tırmandığında arkasından atılan yılanın yanlışlıkla kaya çıkıntısını ısırması.

aynı yılan takibe devam ederken uçurumdan karşı tarafa atlayan iguananın peşinden ağır çekim ağzı açık yere düşmesi, iguananın son anda elleriyle tutunduğu kayaya tırmanarak kurtulması.

hayatımda izlediğim en etkileyici belgesel sekansıydı. yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler.
  • yemin ederim the walking dead'i izlerken böyle heyecanlanmadığımdır. tırnaklarımı yedim bitirdim iki dakikada. öyle hepsi de nasıl dört bir koldan çıktılar. aklımı yitirecektim. o yakalandığında bitirseler, ikinci bölüm izlenme rekorları kırar, iguana'nın ölmediğine dair ne teoriler üretilirdi.
  • aynı olay benim başıma gelse, gidip kahveden bir kamyon iguana toplar orayı dağıtırdım.
  • havada son hamleyi yapıpta boşluğa düşen o yılan varya, boş kale karşısında topa vuran umut bulut gerilimi yaşattı yeminle.
  • gerçek bir gerilim filmi. hayatımda böyle bir korku filmi izlemedim. şunun üstüne ne izlesen hafif kalır valla.
    tam bir kabus.
  • milyon dolar bütçeli hollywood filmlerini andıran, adrenalin dolu bir kovalamaca.

al bunu koy the matrix reloaded'ın içine, sırıtmaz.
hesabın var mı? giriş yap