• niye ezik olsun lan dediğim.

misal ben bu gece kardeşimle çılgınca kuruyemiş yiyeceğim.
    çekirdek değil, kaju neyin.
    zenginiz oğlum ne sandınız? :)

edit: kaju nasıl yazılır, bilmiyormuşum.
  • bir de hastaysa muhteşem üçlüyü oluşturmuş demektir.
  • ne ezigim ne yalnız . en güzel motivasyon yatıp uyumak . 2013 den ne hayir gördüm 2014 e sevineyim ..
  • son 8-9 yıl başı olduğu gibi benim bu insan.
    ilk 2-3 senesinde en azından birileri bir yerlere davet ediyordu da gitmiyordum. artık davet edecek kimse de yok. kısa süreli kıskanıyorum yılbaşını kalabalık grup halinde kutlayan insanları ama sonra geçiyor.
  • yılbaşında eğlenmekle övünen götlekten daha ezik değildir. övündüğü şeye bak yarrak kafalının.
  • (bkz: uff snne be slk)

not: yeni yıla back to the future 2 ile giriyorum.
  • kendisi ile vakit geçiremeyen insanın benliği yeterince gelişim gösterememiştir.

bir günün, insanlar tarafından günleri saymak üzere oluşturulmuş takvimin son gününe denk gelmiş olması, o günün diğer günlere kıyasla daha özel olması için geçerli bir sebep değil.

bir eylemin yapılma amacının, yalnızca 'diğerleri tarafından da yapılıyor olması' bu eylemi diğer eylemlerden daha özel kılmaz.

herkesin yapmakta olduğu bir eylemi, bazı kimselerin yapmamayı tercih etmesi o kişiyi diğer kişilerden daha az değerli kılmaz.

yılbaşı bana; sokakta ve eğlence mekanlarındaki büyük hengâmeyi hatırlatıyor. birçok ev buluşmasında eğlenmeye odaklanmış insanlar eğlenmeye çalışacaklar. bir kısmı gerçekten eğlenecek. instagram ve türevi sosyal mecralar, kişilerin çok eğlendiği izlenimi veren fotoğraflar ile dolup taşacak ve insanlar fotoğraflarının ne kadar beğeni aldığını, karşılarında 10 kişi varken kontrol edecekler. etsinler, beni ilgilendirmiyor.

benim bunlardan hiçbiri ile problemim yok ve bunların hiçbiri beni rahatsız etmiyor. ancak yılbaşında, dışarıda bu denli hengame varken, evde yalnız başıma büyük bir sükunet içerisinde film izlemek, içecek yudumlamak, battaniye altına girmek fikri o denli keyifli geliyor ki bu keyfe karşı koymak istemiyorum.

kendimi hiçbir zaman bu toplumun aktif bir üyesi olarak görmedim. insanların %90'ının dışarıda bir yere gidecek olması ve aynı gün benim evde olmam, üstelik yalnız olmam, bana kendimi kötü hissettirmek şöyle dursun samimiyetle söyleyebilirim ki keyif veriyor. tanıdığım insanların birçoğuna ve tanımadığım insanlara karşı nötrüm, herhangi bir kinim veya büyük bir sevgim yok. yalnızca; hemen herkesin bir makina gibi eğlenmeye programlandığı bir günde evde yalnız olmak fikri son derece cazip.

daha önce yıllardır, yılbaşı gecesi bir şekilde bir etkinliğe katıldım. geçen sene yılbaşında evde, yalnız olmaya karar vermiştim. son dakika bu karardan vazgeçtim. doğrusu vazgeçtiğime pişman da oldum. bu yıl vazgeçmedim.

siz ne kadar sosyal olduğunuzu gösteren fotoğraflarınızı instagram ve türevleri mecralarda paylaşmaya, her bir fotoğraftan maksimum beğeni almayı beklemeye elbette devam edebilirsiniz. ancak ben en azından bu gece için, tüm bunlarla bağımı kopardığım için mutluyum.

yalnız olduğum, yılbaşı gecesi evde oturduğum doğru ve bunda gocunacak herhangi bir nokta göremiyorum. temennim, herhangi bir şekilde yılbaşını yalnız ve/veya evde geçirecek olan kimselerin canlarını, bu denli küçük bir sorun için sıkmamaları.

canımızı sıkmaya değecek çok daha ciddi sorunlarımız olacak.

bir yakınımızın kanser olduğu haberini alacağız. tanıdığımız veya tanımadığımız insanların zamansız ölümlerinin haberleri gelecek. olmaması gereken şeyler olacak. olmamamız gereken yerlerde, beraber olmamamız gereken kişilerle birlikte olacağız. bunlar canımızı sıkacak.

ama yılbaşı gecesi evde olmak canımızı sıkmasın.
  • yılbaşı cumartesi'ye denk gelmediği için şanslıdır.
    bir de cumartesi gecesi olsaymış, duble ezik ve duble yalnız olacakmış.
    hadi yine iyiyiz suser'ler.
hesabın var mı? giriş yap