şükela:  tümü | bugün
 • en kısa zamanda "abi mekanlar çok pahalı oluyor ya, bence biz bi ev kiralayalım herkes de kendi içkisini getirsin... süper olmaz mı!?" özetine sahip konuşmaya dahil olması gereken kişi.

  ha sonunda yine göt kadar mekana 150 lira bayılıp o şekilde geri saymaya başlayacaktır, kafasına konfetiler, parlaklı kağıtlar düşecek, yüzüne o ne idüğü belirsiz uzayan düdük üflenecektir.
 • "bu dünyaya ait değildir" diyenlerin dünyasına ait değildir. ay isminde uydusu bulunan, büyük oranda su ile kaplı, 70 zilyor insan barındıran, kutuplardan basık(!) dünyaya ait olabilir gayet. haftasonu için bile planım yok ki anasını satim*.
 • son dakika sürprizlerini seven insandır. kimseye ya da hiç bir şeye bağlı kalmasına gerek yoktur.
 • garipsenecek insanları tüketen bir ortamda sıranın kendisine geldiği insan. ne olmuş planı yoksa? şaşıracak, ayıplayacak, cık cık cık diyecek başka insan modeli mi kalmadı?
 • yıllardır bu kişi benim.

  en fazla elektrikli ızgarada bir şeyler pişirip bir iki kadeh bir şeyler içerim yılbaşında. dansöz sevmem. çay içip topkek yesem de gocunmam. ay isimli gezegende yaşarım, içkimi ayın mavi uydusu dünyaya bakarak içmeyi tercih ederim. dünyada hayat var diyorlar, bir ara geldiler baktım bunlara, hayat felan değil bunların yaşadığı, mesai yapar gibi her haftasonu eğlenmeye gidiyor angutlar, demek ki ilkelmiş daha, dur bakalım, belki gelişirse yaşam kalkıp gene gelir götoşlar... bak durduk yere ağzımı da bozdurdular bana, götoş dedik adamlara durduk yere... neyse, gene gelirlerse gönüllerini alırız, rakı ikram ederiz. hoş başlıkları olmadan yaşayamıyorlar...
 • benimdir. bu plan lafını da hayatımda çözemedim abicim, birisi bana sorduydu "14 şubatta planın var mı" diye. sonra içinden çıkılmaz saçma bir diyaloglar yumağına dönüştü konuşmamız. nihayetinde onun kastettiği planın eğlenmek, özel bir organizasyon tarzı bir şey olduğunu idrak edebildim. bir ev kuşu olarak planım evde yayılıp yatmak ve yeni yıla en sevdiğim aktiviteyi* yaparak girmektir. bazılarınız bunu plan olarak görmeyebilir ama valla sizin plan olarak algıladığınız şeyler bana bunun kadar keyif vermiyor. ha belki victoria's secret defilesini izlerim, belli olmaz.

  edit: pardon 14 şubatı soran arkadaş program demişti, o yüzden saçmaladıydık o kadar.

  büdüt: sap değilim, sevgilim de benim kafadan.
 • yeni yilda dunyanin hangi kosesinde ne yapiyor olacagina dair bile net bi plani olmayan insanin 31 aralik gecesi nerede icecegini bilmesi de pek muhtemel degildir. o nedenle hayatini 'vur gotune rahvan gitsin" moduna somus bir sarsak olabilir kendisi *

  diger taraftan hayatinin gidisatina hakim, gayet normal bir yasantiya sahip olan, lakin ayni zamanda yilbasina daha 40 gun oldugunun da bilincinde olan bir insan evladi da olabilir tabi.
 • gün itibari ile tanıdığım her bir insan sanırım. daha bir buçuk ay var laan !!
 • çocukları bırakacak yer bulamamıştır. onları uyuttuktan sonra kocayla iki tek atıp sızacaktır muhtemelen. aslında burdan bakınca baya baya plan gibi gözüktü bu da. hiç yoktan iyi olanlardan..
 • çalışacak olabilir. kendimden biliyorum.

hesabın var mı? giriş yap