şükela:  tümü | bugün
959 entry daha
 • her zevkimizin başına gelenin yılbaşı kutlamalarına da gelmesinin bir sonucudur. sinirlerimi tepeme çıkarıyor. o şunun geleneği bu bunun geleneği. sanane birader sanane. insanoğlunun genel amacı mutlu olmak. zamanında nolmuşsa olmuş. türkiyede insanlar haloween, yılbaşı, noel gibi günleri bir eğlenme fırsatı olarak görüyor. arkadaşlarıyla buluşup dışarıda veya evinde vakit geçiriyor. sorsan çoğu noelin tarihini bilmez, ama sırf ışıklı janjanlı diye bir çam ağacı alıyor, hatta adına da yılbaşı ağacı diyor. niye biliyor musun? şu iki günlük dünyada gülümsemek için.

  peki bunlar olurken sana noluyor? sen yılbaşında 10’da uyuyacak olmandan neden rahatsız oluyorsun? evinde çam ağacı olmaması mı bütün derdin? şu istanbulda çarşamba diye de bir semt var moda diye de. sen nasıl yaşamak istiyorsan, çocuğunu nasıl yetiştirmek istiyorsan orda yaşa ve o şekilde yetiştir evlatlarını. başkalarına niye karışıyorsun?

  aynı durum karşı taraf için de geçerli ama o da başka bir entrynin konusu.
 • hayata bakış açısı irrasyoneldir.
  ne bileyim gelecek günler adına kaygılıdır belki.

  ya da sıradan bir gecedir işte. ertesi günün tatil olmasından başka iyi bir tarafı yoktur.
 • özel günlere anlam yüklemeyi bırakalı epey olduğundan hiçbir plan yapmayacağım sıradan bir gün. takvimde sayı değişince hayatınızda birşey değişmiyor. milyarlarca yıllık gezegende insanların icat ettiği toplumsal hayatı düzenleyen sistematik bir ritüelde sayıların değişmesi birşey ifade etmiyor. hayat sanılanın aksine oldukça basit ve sade bir süreç. inişlerle çıkışlarla dolu. algılayabildiğimiz bir boyutta olan biten herşey bir gün son bulacak. bundan sonrası var mı yok mu bilmiyoruz. oturun ve akıp giden bu nehirde teslim olun. nehir nereye götürürse götürecek. bizler bu tiyatroda bize yazılan rolü oynayan figüranlarız. birçok şeye müdahil olamıyoruz kasmayın.
 • neden olsun? mantıklı bir neden sun. değişen aptal bir rakam için mi?
 • yüz gram et yiyip iki meze bir kadeh içki için saçma sapan müzikler ile eğlendiğini zanneden abuk sabuk insanların arasında kendini dandik mekanlara tokatlatmayan insandır.
 • mecburen yok çünkü çok sevgili üniversitem final haftasını getirip yılbaşının öncesine ve sonrasına oturrttu. okulun uzadıysa elin kolun bağlı kalıyor maalesef.
 • musluman insandir.baska kavimlere benzeyenler bizden degildir.
 • hava karardıktan sonra evimde tek başıma içmeye başlayacağım. viski bira gin jager karıştıra karıştıra içeceğim. en çok canımı yakan insanları düşünüp en çok canımı acıtan şarkıları dinleyeceğim eğlenenlerin aksine. belki ağlayacağım, etrafa kusacağım ve muhtemelen yeni yıla giremeden sızıp kalacağım. böylesine rezil bir sene böylesine rezil bir kapanışı fazlasıyla hak ediyor. yeni yılın ilk gününe ise akşamdan kalmış bomboş hiç bir şey düşünemeyen bir beyinle başlayacağım. takvimin dönüşü benim kendime dönüşüm olacak.
 • ders çalışacaktır, mekan bilkent kütüphane, hepinizi bekleriz.
 • para kasıyordur. 31 aralık neyse 1 ocak, hatta 1 haziran da onun için aynıdır. ne tatil bilir ne eğlence. o bir köle gibidir. çalışır demiş miydim?
270 entry daha