şükela:  tümü | bugün
865 entry daha
  • yerlere kola döken, portakal bıçaklayan, iphone kıranlar geç kaldı bu sene. sen gavurun her nimetinden faydalan
    sonra yılbaşı pis kaka.

evet sizin kültürünüzde küçücük çocuklara taciz tecavüz edip "bir kereden birşey olmaz" demek vardır.
  • --- spoiler ---

kabul edilenin aksine çam ağacı süslemenin eski bir türk adeti olduğunu söyleyen dünyaca ünlü sümerolog muazzez ilmiye çığ, bu adeti avrupa'ya türklerin aktardığını anlattı. muazzez ilmiye çığ, tarihi değiştirecek keşfi şöyle anlattı: "çam ağacı süslemek tamamıyla türk adetidir.
    --- spoiler ---

ayrıca kime ne istediğim şeyi kutlarım.

edit: kaynak eklendi.

video

haber

haber2
  • isteyen istediğini yapar da cam ağacı süslemek türk adetidir demek nasıl bir cahilliktir.. türkler ne ara noeli kutladılar, avrupa ya giderken kendi adetlerini nasıl unuttular, orta asya'dan göç ederken geçtikleri yerlerde cam ağaçlarını süsluyorlardi herhalde.. her şeye türk adeti diyen kafayı bozmuş insanlarin demeclerini paylaşinca hı evet çok bilimsel oldu... neyse...

hala bu devirde şu hristiyan, şu yahudi adeti diyenler alenen isid zihniyetindeki insanlardır.. eğleniyor ve iyi hissediyorsaniz kimin ve nerenin adeti olduğu önemli değil. kültürünüzde yok diye bir şeyi yapmıyorsanız zaten en ala yobazsinizdir...

edit: noel ile yılbaşının aynı olmadığını biliyoruz. eğleniyor ve iyi hissediyorsanız; istereniz noelde isterseniz yılbaşında kutlayın, isterseniz thanksgivingde isterseniz easter dayde.. bana göre bugunku yapılan çam ağacı, sokak ve avmlerin hollywood filmlerinden etkilenerek yapıldığını dusunuyorum. iyi ki yapılıyor en azından insanlar biraz daha mutlu oluyor. mutlu olmaktan bu kadar korkmayın.

edit2 : türlerde ağaca bri şey bağlamak varmış da altay dağlarında ağaçlar varmış da.. hadi ya.. dünyanın başka hiç bir yerinde benzer adet yok ve bir tek cam ağacı altay dağlarında yetişiyor.. savlariniz harika.
  • çoluk çocuğu kuran kurslarına doldurup tecavüz etmek var mı?
  • dedi kültürsüz adam...

(bkz: çomar kültürü)

yılbaşı ile noel'i birbirinden ayıramayan, çocuğuna tecavüz eden hocaya eti senin kemiği benim diyen çomar gelmiş yılbaşı kültürümüzde yok diyor, aslında bir yerde haklı, adam yeni bir yıla girmiyor ki kutlasın. biz 2021'e gireceğiz, çomarın zihin hala orta çağ...

edit: imla
  • böyle diyene 'yok biz zaten christması kutluyoruz' deyip kafası karıştırılabilir..
  • muazzez ilmiye çığ için de cahil denildiğine göre sözlüğü kapatıp çıkabiliriz artık.

sözlük türkiye'nin tam bir prototipi. ne kadar her boku ben bilirim, bana öğretilen dışında kalan şeylerin doğru olma ihtimali yoktur bunlara inanan da gerizekalıdır diyen varsa burada da dolu bunlardan. çıkın sokağa herhangi bir konu hakkında 10 kişiye sorun sonra gelin sözlüğe de yazın. tek farkı yok yorumların, ne derinliği var ne entelektüelisi. safi malsınız amk!
  • "bizim"

siz kimsiniz yahu?

benim kültürümde vardır. gayet güzel kutlarım her sene sevdiklerimle birlikte.
  • bir kültür kitapçığı yayımlasalar da ne var ne yok bilsek. her üç günde bir yeni kültürler ortaya atılıyor, tam uyum sağladık derken hooop yeni bir kültür daha. herkese zorunlu olsa bu kitapçık, güncellendikçe yine alsak, o meşhur beş şirketten biri satsa mesela, nasıl yaşamamız gerektiği konusunda bizi doğru yönlendirseler. var bir hayalimiz işte.

edit: yayınlasalar yazmışım, doğrusu yayımlasalar olacak, uyarı için intrigante’ye teşekkürler.
  • sizin kültürünüzde yoksa bizimkinde var kardeş çok şeaapma sen.

(bkz: primat beyanı)
503 entry daha