şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yobazlık seviyesindeki artışın sonuçlarından biri. cahillik diz boyu. türkiye'de ne zaman noel kutlanmış ki noel'e hayır diyorlar? noel, hristiyanların bayramıdır, yılbaşı tüm dünyaca kutlanan, yeni yıla giriş kutlamasıdır, ne bir din ne bir mezhep ile alakası vardır. cahillik o kadar arttı ki yılbaşını da hristiyanlığa bağladılar. tüm dünya hristiyan o zaman kodumun cahilleri.

  bir de müslümanlık hoşgörü diniydi? afişe bak? müslümanlığımdan utanıyorum şu adamlar yüzünden.
 • imkan verilse, geyigi bile sikecek olan zihniyetin kampanyasi. neticede ordek siken bir milletiz.
 • (bkz: şiddet)
 • benim ya da tüm kutlamak isteyenlerin neresinin bu yasakçı zihniyete girip, rahatsız ettiğini anlayamadığım kampanya. (çaktırmayın, aslında neremiz olduğunu biliyorum)
 • utanctir.

  hadi diyelim muslumanlar noel ve yilbasini kutlamamali. (ki bu kisim da cok sacma. noel denilen sey isa'nin, yani islam'daki en onemli peygamberlerden birinin dogum gunu. yilbasinin dinle pek bir alakasi yok, cografi bir konu)

  lan oglum, bu ulkede herkes musluman olmak ve islam'in sartlarina gore mi yasamak zorunda? bu ulke laik herseyden once. ayrica ben mesela deistim. ulkede milyonlarca musluman olmayan vatandas var. ateistler, agnostikler, deistler, museviler, hristiyanlar ve diger inanclara mensup insanlar var.

  sen ne hakla baskalari hakkinda karar verebiliyorsun dini inancini one surerek?
 • bu amk çocuklarına zorla kutlatıldığı için destek verilmesi gereken kampanya... zira bu estebanları her sene evlerin bacasına oturtuyoruz; bazen bacadan giriyorlar, bazen baca daha şanslı oluyor... ya da masaya çıkartıp oynatıyoruz... olmadı dizimize yatırıp ağızlarına boca ediyoruz şarapları... didik didik didikleyip, parçalarıyla 1. çinko, 2. çinko hooop tombala yapıyoruz...

  o yüzden bu kadar karşı çıkmaları normal...
 • insanlara yılda bir kere de olsa heyecan ve mutluluk getiren bir olayı bile yok etmeye çalışan kampanya. sen insanları mutlu etmek için yerine ne koyacaksın? o gün 349 rekat namaz ve kuran ziyafetiyle mi şenlendireceksin o günü? kapitalizm niye kazanıyor biliyor musun, böyle süsler, ışıklar, müziklerle insanı kalbinden yakalıyor, herkesin sevdiği şeyleri kullanıyor, ama sen bunların karşısına yumrukla, çatık kaşla, şiddetle, nefretle çıkıp onu yenebileceğini sanıyorsun.